Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Ondřej Sokol slaví 50: Vyrůstal bez otce a dcera Ester jako by mu z oka vypadla

Ondřej Sokol slaví 50: Vyrůstal bez otce a dcera Ester jako by mu z oka vypadla
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
NAROZENINY

Oblíbený bavič, moderátor a herec Ondřej Sokol slaví kulaté 50. narozeniny. Fanoušci ho mají za vtipného a sympatického člověka, on sám ale se sebou často bojuje. Po dlouhých letech totiž zjistil, že trpí Aspergerovým syndromem, který je lehkou formou autismu. Sokol tak občas zažívá těžké časy.

Bavič Ondřej Sokol se narodil v Šumperku a v dětství prožil těžké chvíle. V osmi letech ho totiž opustil otec, který byl velmi podnikavý a odjel za prací do Kanady. Ondru tak vychovávala maminka s babičkou, které se mu otce snažily zprotivit, chlapec v něm však stále viděl svou modlu. Se svým tátou je sice v kontaktu, jejich vazby se ale zpřetrhaly.

Ondřej Sokol v Partičce

Jako malý Ondra trpěl oční vadou a nosil velké brýle, což vedlo k tomu, že se v dětském kolektivu stal terčem šikany.

Přes to všechno, čím si prošel, se odrazil k hodně úspěšné kariéře. V pětadvaceti letech se stal členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi a po třech letech přešel do Činoherního klubu, kde také režíroval.

Sokol je velmi úspěšný, na svém kontě má dvě ceny Alfréda Radoka a také cenu Thálie. Fanoušci ho zároveň začali zbožňovat díky účinkování v zábavné show Partička, za kterou dostal dvakrát cenu TýTý.

Ondřej Sokol má Aspergerův syndrom

Jeho filmovým režijním debutem bylo drama Krásno, ve kterém si i sám zahrál. Jeho tvář diváci mohli spatřit i ve snímcích Vybíjená, Řachanda, Zahradnictví nebo v pohádce O vánoční hvězdě. Od roku 2016 jeho popularita ještě vzrostla, když se stal moderátorem oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas.

Oblíbený vtipálek ale i v této době občas prožívá těžké chvíle. Málokdo o něm totiž ví, že trpí Aspergerovým syndromem, což je jedna z forem autismu. „Mívám blbý období, kdy se mi nechce ven. Mám takový spíš jako strach se vidět s lidmi a je to potom těžký chodit ven, zvlášť v tomhle povolání, musím říct, že to není příjemný,“ svěřil se Sokol pro portál zeny.iprima.cz.

Zdravotní problémy mu pomáhá překonávat jeho o jednadvacet let mladší snoubenka Nikola, kterou před dvěma roky požádal o ruku. Veselka se ale ještě nekonala, protože si ji pár chce užít v Las Vegas v drive-in, pro které se oba nadchli.

Dcera Ester jako by mu z oka vypadla

Ondřej Sokol má z prvního manželství s Kateřinou Lojdovou dceru Ester a syna Adama. Jeho už plnoletá dcera vyrostla do krásy, tátovi dělá samou radost a je mu podobná jako vejce vejci, zddila po něm krásné oči.

Nedávno však Ondřej prozradil, že jedno dítě má i jeho snoubenka - a to malého prvňáčka, takže doma mají celkem veselo. O tom, jestli plánují společného čtvrtého potomka, se ale pár zatím ještě jasně nevyjádřil.

Související články

Další články