Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ondřej Buchtela zemřel se svou láskou po boku: Anička mu poslala dojemný vzkaz do nebe

Ondřej Buchtela zemřel se svou láskou po boku: Anička mu poslala dojemný vzkaz do nebe
Zdroj: Instagram
+ Dalších 11 fotografií
smrt hokejisty
Ondřej Buchtela (†20) prohrál svůj boj o život. Poté, co mu lékaři diagnostikovali vzácný nádor na srdci, měl mladý hokejista chuť i vůli bojovat. Jenže v Česku nebyl žádný odborník, který by uměl nemoc vyléčit. Poslední týdny svého života tak hokejový talent strávil odkázaný na kyslík a invalidní křeslo, aniž by mu někdo mohl pomoct. Do poslední chvíle mu se vším pomáhala rodina i jeho přítelkyně Anna.

Smutný příběh, který pohnul Českem, má tragický konec. Talentovaný hokejista Ondřej Buchtela podlehl rakovině srdce, tu mu přitom doktoři diagnostikovali teprve 14. května. V momentě se tak obránci zhroutil celý svět. "Důvodem proč teď netrénuji, nejsem aktivní na sociálních sítích a nevycházím z domu a když už, tak jen na vozíku, je rakovina... Lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci," svěřil se mladý hokejista na svém instagramovém účtu. "Ve 20 letech raka nečekáte, ale když přijde, nezbývá nic jiného než bojovat. Není čas litovat se, ptát se, proč zrovna já a ne ten druhej, prostě a jednoduše BOJOVAT!!"

Buchtela se pustil do boje se vší vervou. Jenže času měl málo a pomoc odborníků hledal v Česku marně. Není tu totiž nikdo, kdo by uměl vzácné onemocnění vyléčit. Buchtelova naděje se tak upnula na zahraničí, na to ale potřeboval spoustu peněz. Rozhodl se tak požádat o pomoc veřejnost skrz sociální sítě. Rodina hokejistovi založila transparentní účet, čehož si povšimla média i hvězdní sportovci.

Na účet tak během krátké doby přistálo 3,7 milionu korun a hokejistova šance na šťastný konec vzrostla. Bohužel ale ne na dlouho. Mezitím se mu totiž rakovina rozšířila i do plic a Buchtela tak byl odkázán na kyslík a invalidní vozík. Tělo mu vypovídalo službu... Do poslední chvíle mu ale pomáhala jak rodina, tak jeho přítelkyně Anička, která se odmítala vzdát.

Anička při něm stála až do smrti

"Život mi nadělil tu nejsilnější osobu! BOJUJEME!" napsala Anička ke společné fotce na Instagramu. S Buchtelou trávila každou volnou chvilku a byla mu potřebnou oporou.

Do poslední chvíle se nevzdávali a jeden za druhého téměř dýchali. Anička brala Ondru na výlety jak jen mohla, aby přišel na jiné myšlenky. Ještě před měsícem spolu sdíleli zamilované fotky, kdy oba blbnuli před zrcadlem. Nebýt zákeřné nemoci, byli by oba šťastní, teď ale zdrcené Aničce zbyly jen vzpomínky na vždy vysmátého Ondru.

Krutá nemoc jim totiž nepřála. V pátek 24. července oznámila Anna na instagramovém účtu hráče smutnou zprávu - talentovaný reprezentant Buchtela boj prohrál. Bylo mu pouhých dvacet let. "Navždy v našich srdcích. Miluju tě," vzkázala mu do nebe statečná Anička.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy