Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ondráček chce zrušit placení koncesionářských poplatků: Každý by si měl sám vybrat, míní

Ondráček chce zrušit placení koncesionářských poplatků: Každý by si měl sám vybrat, míní
Zdroj: profimedia.cz
poplatky
Lidé musí platit pravidelné koncesionářské poplatky veřejnoprávní České televizi a Českému rozhlasu. Tomu chce učinit přítrž poslanec z KSČM Zdeněk Ondráček (51). Reaguje tak na stížnosti občanů, kteří vysílání nesledují, nebo je sledovat nechtějí, ale i tak musí poplatky platit. Domácnosti by si podle něj měly vybrat, zda platit chtějí, či nikoliv.

"Každý má mít možnost volby, které vysílání chce sledovat. Pokud takovou volbu projeví celá domácnost a projeví to předepsanou formou, měla by existovat možnost být z povinnosti platit poplatek vyvázána," vylíčil svůj záměr Zdeněk Ondráček. Svým návrhem chce změnit zákon o rozhlasových a televizních poplatcích. Chce, aby zákon platil od začátku roku 2022.

Už teď je osvobozeno od placení televizních a rozhlasových poplatků několik výjimek. Například ti, kteří mají za uplynulé kalendářní čtvrtletí čistý příjem nižší než 2,15násobek životního minima. A také jsou výjimkou ti, kteří žijí ve stejné domácnosti s dalšími osobami a součet čistých příjmů všech osob za stejné období je nižší než 2,15násobek životního minima.

Stížnosti na zaměstnance i ředitele

Ondráček chce navíc do zákona doplnit také to, aby Rada ČT rozhodovala nejen o stížnostech, které míří na hlavu generálního ředitele, ale také ty, které se týkají i všech dalších zaměstnanců veřejnoprávní televize.

"Každý poplatník má právo podat si stížnost, a to nejen na generálního ředitele, ale i na kteréhokoli zaměstnance. Pokud takové právo má, má také právo, aby taková stížnost byla nezávisle posouzena a bylo o ní rozhodnuto. V poslední době se množí stížnosti na jednotlivé zaměstnance, ale Rada ČT nemá pravomoc o těchto stížnostech rozhodovat," vysvětlil poslanec.

Související články

Další články