Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Ondra Sokol bude moderovat Českého slavíka Mattoni už podruhé. Jak se na to těší?

Ondra Sokol je dobrý moderátor.
Zdroj: oficiální zdroj
Generálním partnerem ankety Český Slavík Mattoni a celého galavečera je již po devatenácté minerální voda Mattoni. Akci bude moderovat Ondra Sokol. Co k večeru říká?

Ondřeji, Českého slavíka Mattoni moderujete už podruhé, co jste na tuto nabídku říkal? Jaká byla vaše první reakce?

„No, tak že je to správné rozhodnutí. Říkal jsem si, kdo nemoderuje Slavíka dvakrát, neuspěl.“ (smích)

A co váš loňský výkon, byl jste s ním spokojený?

„Já nevím, já u něj nebyl. Mám z toho akorát pocit bezvědomí. Takže jsem rád, že ho moderuju podruhé, protože tam konečně budu. Doufám, že už to bude lepší a budu tu atmosféru víc vnímat, protože minule to bylo až na infarkt. Byl to první přímý přenos, tak to bylo fakt hustý.“

Takže jste si ho zpětně ze záznamu už nepouštěl?

„To já se zase na sebe takhle nepotřebuju koukat.“

Prozradíte nám nějaké zajímavosti nebo pikantnosti z vaší šatny během loňského moderování?

„V šatně jsem ležel na zemi a snažil jsem se vstát a jít na další moderování. To jsem tak jako dělal. Vždycky jsem upadl, podlamovaly se mi kolena.“

Co je pro vás při moderování Slavíka ta nejhorší noční můra? Co by mohlo být to nejhorší, co by se mohlo během přímého přenosu přihodit?

„Já myslím, že se mi všechno nejhorší už stalo. Třeba jsem zapomněl kartičky, když jsem šel na pódium, takže jsem vůbec nevěděl, co mám říkat. To se mi stalo minule při přímém přenosu. Taky se mi stalo, že mi minutu před přenosem začala kostymérka zašívat límec a zašívala ho třeba pět vteřin před tím, než jsem měl jít na scénu. Tenkrát jsem jí jen říkal: ´Slyšíte to, co já? Že už to bude začínat?´ A ona na to jen: ´Jo, jo, jo,´ a zašívala v pohodě dál.“ (smích)

A co reakce fanoušků? Chválili váš výkon? Získal jste díky moderaci Slavíka nějaké nové ctitelky?

„Bylo to dobré, ty reakce byly pozitivní, což je důležité. Člověk to tak nějak vnímá, takže kdyby reakce pozitivní nebyly, asi bych se do toho nijak nehrnul a nemoderoval podruhé. Co se týká fanynek, masově se to nijak nezvětšilo. Vlastně nevím, já tohle nějak nefiltruju.“

Myslíte, že jste byl lepší moderátor Českého slavíka Mattoni než Leoš Mareš nebo Libor Bouček?

„To si myslím, že opravdu nejde vůbec takhle měřit. Kluci jsou vážně dobří, já je uznávám. Sám to dělám trochu po svém, tenhle rok už vysloveně, protože jsme se rozhodli, že si celý scénář napíšu sám. Já ty citace neumím říkat, jakmile jde o cizí věty, nejde mi to. Libor (pozn.: spoluautor loňského scénáře) mi loni hrozně pomohl, myslím, že bych to bez něj nedal. On zná tu strukturu a ví, jak to má správně vypadat. Teď už to vím ale i já, tak si to musím ideálně napsat sám, protože mi pak jdou slova líp do pusy. Když navíc používám cizí věty, hrozně se u toho přeříkávám. To se dost pozná, která věta není moje, většinou se v ní totiž přeřeknu. (smích) Třeba i loni tam byla přeřeků spousta. Jeden vstup jsem je dokonce počítal, mám pocit, že jsem první přeřek udělal třeba už ve třetím slově. Tak si říkám – jé, to je brzo! Pak jsem udělal další v pátém a v šestém a sedmém… V tom jednom vstupu jsem prostě šel vysloveně do kolen.“ (smích)

Hodně lidí si dělá už od loňska legraci z toho, že Slavíka moderuje Sokol. Díky generálnímu partneru Mattoni je navíc ve hře i další pták – orel. Co na tohle spojení říkáte?

„To vím, Mattonku jsem během vysílání pil, ta je dobrá, já ji běžně hodně piju. Ne teda třeba k snídani, tu většinou prospím (smích). Právě díky tomu orlovi je mi hned sympatičtější, když je tam to zvíře. Jako je to samozřejmě trochu konkurence, ale respektuju ji.“ (kýve hlavou a směje se)

Hlasování v letošním ročníku ankety Český slavík Mattoni začíná dnes 3. října a končí 19. listopadu o půlnoci. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 25. listopadu večer v Hudebním divadle Karlín v přímém přenosu TV Nova. Moderuje Ondřej Sokol, režie Michal Čech.

Generálním partnerem ankety Český Slavík Mattoni a celého galavečera je již po devatenácté minerální voda Mattoni. Heslo „Kde je život, tam je Mattoni“ neznamená jen zdravý životní styl, ale i podporu významných kulturních akcí. A právě proto se společnost již od roku 1999 podílí na vytvoření tohoto unikátního hudebního zážitku. Hrdě tak navazuje na více než padesátiletou tradici ankety, která je neodmyslitelně spojena s populární hudbou v České republice.

Hlasování v hlavních kategoriích ankety

Hlasovat lze zasláním SMS z mobilního telefonu a prostřednictvím online formuláře na stránkách www.ceskyslavikmattoni.cz. Cena odeslané SMS je stejná jako za jakoukoli jinou SMS, odpovídá běžnému tarifu hlasujícího. Není nikterak navýšena! Z každého mobilního telefonu lze v každé kategorii hlasovat pouze jednou.

Webové stránky a Facebook

Na nových webových stránkách ankety mohou fanoušci nejen hlasovat, ale najdou zde všechny důležité informace pohromadě. Dozví se aktuální novinky, prohlédnou si fotografie z minulých ročníků. Kromě praktických informací najdou lidé na stránkách i zajímavosti z historie ankety a na profilech Zlatých slavíků si mohou pustit nejslavnější písničky svých oblíbených interpretů. Kromě nových stránek se fanoušci mohou těšit i na facebookovou komunikaci. Chystáme posty plné zajímavostí i příspěvky, do kterých se budou moci sledující sami zapojit. V sestřizích minulých ročníků připomeneme atmosféru galavečerů a nejlepší momenty z předávání cen.

Výsledky hlasování zpracovává akciová společnost scanservice. Nezávislá auditorská firma SUSS Consulting posoudí, zda byly do sčítání zařazeny všechny došlé hlasy a zda byly řádně sečteny.

I letos Slavík dává šanci vystoupit na závěrečném galakoncertu mladým interpretům nominovaným zvláštní porotou. Nominováni jsou Jakub Děkan, Pavel Callta, skupina Poetic a Pokáč. O tom, kdo z nich vystoupí, rozhodnou fanoušci v samostatném hlasování. Více na www.ceskyslavikmattoni.cz.

Související články

Další články