Vyhlašování Slavíků jste na webu eXtra.cz mohli sledovat minutu po minutě:

22:44 – Karel Gott ve svém proslovu hlavně popřál hodně zdraví všem lidem. Pak žertoval, že se cítí zatím na Slavíky, že na bažanty je času ještě dost.

22:40 – Velké ovace. V sále je Karel Gott. To je moc dobře. Má dobrou náladu a skoro to vypadá, že by si rád zazpíval.

22:37 – Druhým mezi zpěváky je Tomáš Klus. Poslal vzkaz od klavíru. V sále nebyl. A možná je to dobře. Jeho alternativní pozdrav působil hodně zhuleně. Zdá se, že Tomáš si odlétl hodně daleko.

22:27 – Třetí místo mezi zpěváky získal Tomáš Ortel. Pro něj je to opravdu výjimečný večer.

22:11 – Na Slavíky jede i Karel Gott. Překvapení by se dalo utajit, kdyby neexistoval Facebook.

21:44 – A sociální sítě se už plní návrhy na okamžité zrušení ankety Český slavík, protože si přece tenhle něžný dýchánek popových lidiček nenecháme kazit nějakými radikály, že? Kdo vůbec mohl tomu Ortelu poslat hlasy? Nebylo by dobré vypracovat nějaký jmenný seznam a těm lidem třeba strhnout aspoň tři dopravní body?

21:42 – Myslíme si, že sem nepatříme, ale díky. Asi tak zněl vzkaz skupiny Ortel, když si hoši došli pro Stříbrného slavíka. Dívali jste se dobře, kdo jim tleskal? My se dívali… Pokud je Ortel druhý, tak Kabát je první.

21:32 – Pročítáme si na Facebooku hlasy našich kolegů z dalších bulvárních redakcí v zemi. Je to lepší než sledovat Vondráčkovou. Jak hodnotí Slavíka? Jako nudu, trapas a šeď. My hodnotíme Slavíka jako neuvěřitelně barevný spektakulární galavečer, plný skutečných hvězd světového formátu. Možná nám ale někdo něco hodil do pití.

21:38 – Kapela Kryštof skončila třetí. Na vyhlášení Krajčo ani jeho kámoši nedorazili. Za účast v Opeře se zřejmě nic neinkasuje, tak prostě nešli.

21:30 – Lucka Vondráčková právě zpívá a dokazuje, že i s minimálním hlasovým rozsahem se dá sbalit hokejista z NHL.

21:12 – A opět nás napadá ta věčná otázka – je Státní opera blbě nazvučená, nebo jsou Chinaski rok od roku horší?

21:03 – Terezku Pergnerovou zase po delší době vidíme na veřejnosti. Doprovodil ji její milující partner Jiří Chlebeček. Pergenerová vyhlásila, že Slavicí je Lucka Bílá. Tady se sluší položit čtenářům zapeklitý dotaz, zda byste raději jeli pod stan s Bílou, nebo s Pergnerovou. My asi s Chlebečkem.

21:00 – My jsme Jelen. Pokud toto nechápete, tak nejste Jelen. Více není třeba dodávat. Ale platí, že každý může mít parohy.

20:55 – Na druhém místě mezi zpěvačkami je Lucka Vondráčková. Výzva pro čtenáře eXtra.cz – pokud osobně znáte někoho, kdo si kupuje její desky, ozvěte se nám na adresu redakce@extra.cz.

20:45 – Ewa Farna se na Slavíka vybodla a pro cenu za třetí místo si nepřišla. Prý má koncert. A prý zdraví moderátora Leoše Mareše. Ten to sice nemoderuje, ale Ewa je holt Ewa.

20:43 – Ondřej Brzobohatý byl nedávno v Číně. Ale ten tam na rozdíl od Miloše Zemana jezdit může. Protože má hezkou holku a není to prezident. Až bude Ondra Brzobohatý prezidentem, tak tam taky nebude podle kavárny moci jezdit. Takže Libor Bouček se mohl Ondry v klidu na Čínu poptat.

20:38 – Všichni sledují, s kým se letos vyfotí Lucie Bílá (49). My tedy v redakci máme snad všechny nekrology nachystané, a tak jsme v klidu.

20:30 – Moderátor Libor Bouček dotáhl na jeviště pejska a tvrdil, že je to malý ovčáček a jmenuje se Jirka. Takový kavárenský žertík. Ale když už Landa nosí do Opery ptáky, že? Bouček dále tvrdil, že ovčáček je ostrý na novináře. A ptal se, zda ho má vypustit. Takový žertík na úrovni 5. třídy, ale na úvod to nebylo úplně zlý.

20:22 – O první trapas se postaral Jan Bendig. Klučinu proslavila SuperStar a pak taky to, že se přicmrdá všude, kde se něco děje. Do Státní opery dorazil s trikem, díky kterému se snaží vydojit emoce na maximum.

20:14 – Pokud si myslíte, že tohle je válečné vozidlo IS, tak není. To si jen Ortel jede pro Slavíka.

To není IS, to si jen Ortel jede pro Slavíka.

20:04 – Opuštěná Lucie Borhyová do Státní opery dorazila po boku svého kolegy Reye Korantenga. Pokud vezme Michal Hrdlička také na akci všechny své kamarádky, tak budou muset celou budovu nafouknout. Jako opuštěný kolík v plotě zatím vypadá také Felix Slováček. Nikde nevidíme Dádu Patrasovou a ani jeho žhavou múzu Lucii Gelemovou.

19:56 – Pokud má někdo informace, jak to bude dnes večer s Karlem Gottem, tak je to moderátor večera Libor Bouček. Ten ale umí mlčet. A tak mlčí.

19:44 – Reportérka TV Nova Marcela Škábová v Televizních novinách právě naznačila, že s účastí Karla Gotta to vypadá docela dobře.

19:39 – Karel Gott má připravenou děkovnou řeč. Věří, že zdravotní stav mu dovolí do Státní opery dorazit. Kdyby to nevyšlo, jistě ho ráda zastoupí jeho manželka Ivanka. Světla fotoaparátů a rozruch kolem své osoby má velmi ráda.

19:30 – V redakci eXtra.cz nás hlavně zajímá, zda budou v této zemi legitimizováni radikálové a zda si cenu odnese kontroverzní partička Ortel. Kdo jí předá cenu? Bude to třeba Daniel Landa? Nebo Řezník? Nebo doktor Mengele?