Zásah komanda v pařížské čtvrti Saint-Denis začal kolem půl páté ráno. Svědci uvedli, že z místa se začala ozývat střelba a výbuchy. Cílem operace byl radikál Abdelhamid Abaaoud. Pařížská prokuratura uvedla, že se během zásahu odpálila teroristka. Výbušniny prý měla na svém těle. Komando zadrželo celkem 7 lidí, tři z nich se schovávali v obklíčeném bytě. Jejich identita zatím není známá. Podařilo se zadržet také Abdelhamida Abaaouda? Podle prvních informací se zdá, že na místě zásahu ani nebyl.

Zásah v Saint-Denis v nejdůležitějších bodech:

11:55 – Francouzská policie oznámila, že zásah v Saint-Denis je u konce. Nyní se bude zkoumat totožnost zadržených radikálů.

11:27 – Dva teroristé jsou po smrti. Sedm lidí při zásahu v Saint-Denis bylo zatčeno. Jejich totožnost je pro novináře zatím neznámá. Není jisté, zda byl zadržen Abdelhamid Abaaoud.

11:14 – Zdá se, že operace v Saint-Denis se nachyluje ke konci. Kolik teroristů bylo zabito? A kolik zadrženo? To v tuhle chvíli francouzští novináři zatím neví.

11:12 – Jeden terorista byl vytažen z domu s holým zadkem. Je to mozek celé operace Abdelhamid Abaaoud?

10:02 – Pokud bude mít Islámský stát možnost zaútočit v Německu, udělá to. V televizi ARD to ve středu řekl předseda Spolkového úřadu pro ochranu ústavy Hans-Georg Maassen.

9:26 – Benson Hoi, který bydlí poblíž místa zásahu, popsal, jak razie začala. „Viděl jsem asi patnáct armádních a vozidel a přes sto ozbrojených vojáků a policistů. Od 4:30 ráno jsem slyšel výbuchy a střelbu, která trvala asi půl hodiny. Chvílemi to přestávalo, ale přišlo mi to jako trvalá přestřelka,“ cituje jeho slova web novinky.cz.

9:19 – Podle nejnovějších informací bylo během zásahu ve čtvrti Saint-Denis zatčeno pět lidí. Komando možná zlikvidovalo teroristu Abdelhamida Abaaouda. Spekuluje se, že v bytě s ním mohl být také hledaný Salah Abdeslam. Je možné, že v bytě zemřel ještě jeden terorista, jehož jméno francouzští novináři zatím neznají.

9:17 – Portál lidovky.cz uvedl, že česká policie zatkla letos v dubnu na česko-slovenských hranicích dva muže s francouzskými doklady a autem plným zbraní. Česká republika by ta mohla být jednou ze zemí, přes které putovaly zbraně použité při teroristických útocích v Paříži.

9:09 – Turečtí fotbaloví fanoušci se přiklonili na stranu džihádu. Před úterním zápasem v Istanbulu proti Řecku pískali během minuty ticha za Paříž a volali „Allahu Akbar“. Video najdete ZDE.

8:46 – Vedení americké CIA varovalo, že islamisté budou útočit i na dalších místech Evropy. Masakr se chystal v Německu. Tam musela být evakuována i Angela Merkel – více ZDE.

8:39 – S Abdelhamidem Abaaoudem vyšel nedávno rozhovor v islamistickém magazínu Dabiq. Abaaoud je zde popisován jako velká tvář belgického džihádu. Jako člověk, který se orientuje v Evropě a může být zde využit pro svatou věc. Francouzská rozvědka tvrdí, že magazín Dabiq podrobně mapuje. Proti Abaaoudovi ale nikdo nezasahoval.

8:28 – Hackeři ze skupiny Anonymous ohlásili, že nechali zničit více než 5500 internetových účtů napojených na IS. Oznámila to agentra AFP.

8:26 – Lidé nesmí vycházet ven. Podle SkyNews se Abdelhamid Abaaoud zabarikádoval v bytě. Je ozbrojen a dostat ho živého bude velmi složité.

8:15 – Během zásahu policejního komanda na předměstí Paříže se odpálila žena. Měla na sobě opasek s výbušninami, uvedla televize SkyNews. Kromě ženy zemřel i jeden terorista, kterého zabil odstřelovač. Po smrti je bohužel i jeden náhodný kolemjdoucí.

8:00 – Francouzské ozbrojené komando provádí ve čtvrti Saint-Denis na severu Paříže rozsáhlý zásah v souvislosti s pátečními atentáty. Cílem zásahu mozek celé operace Abdelhamid Abaaoud.