Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

On své ANO šeptal, ona ho rychle vyhrkla! Svatbu prince Harryho a herečky Meghan jsme sledovali minutu po minutě

Široký úsměv jí sluší.
Zdroj: Instagram
+ Dalších 61 fotografií
Princ William (35) byl vždy tím usedlejším a pokornějším. Harry (33) byl vždy považován za rozpustilého kluka, kterému se skandály nevyhýbaly. Jenže právě díky tomu se on stal tím největším miláčkem lidu. Pohodový týpek, který si nikdy na nic nehraje. Dnes dal manželský slib své láce Meghan Markle. Jak svatba probíhala?

Online přenos jste mohli sledovat na webu eXtra.cz. Odborné postřehy ke královské rodině a celé ceremonii dodal expert na královskou dynastii Jindřich Forejt.

13:12 – Princ Harry právě řekl své „ano“. Byl u toho trochu rozpačitý. Rozesmál všechny hosty v kapli. Meghan pak své „ano“ doslova vyhrkla.

13:02 – Meghan přichází k oltáři, vede ji princ Charles.

Meghan v doprovodu Charlese.

12:48 – Děti prince Williama a jeho manželky Kate jsou v epicentru dění. Malá Charlotte jde za družičku a George za mládence.

12:43 – Někteří svatební hosté nemají dobrou náladu. Victorie Beckham se tváří opravdu hodně naštvaně – psali jsme zde.

12:38 – Harry v doprovodu bratra Williama zdraví své fanoušky. Jako voják má na sobě uniformu.

12:24 – První snímek nevěsty je na světě. Meghan byla vyfotografována v jedoucím autě. Meghan má skvělou náladu a usmívá se.

První snímek nevěsty.

12:09 – Jak je to se slibem? „Anglikánská církev má předepsanou formulaci slibu, dokonce jich má několik. Dnes se tyto věci rozlišují i podle doby, kdy byla schválena. Když se současná královna Alžběta II. vdávala za Philipa z Edinburghu v roce 1947, tak dodržovala formu, která platila od 17. století podle anglikánské knihy modliteb a svému manželovi Philipovi slibovala, že ho bude také mimo jiné poslouchat a že mu bude sloužit. Dnešní nevěsty mohou ale zvolit příjemnější způsob slibu, říkají, že budou svého manžela milovat, ctít, někdy i následovat, respektovat, ale už tam není ono poslouchat nebo dokonce sloužit,“ vysvětlil pro televizi OneTV.cz Jindřich Forejt.

11:58 – Na svatbě je mezi hosty také modelka Tereza Maxová.

11:55 – Na svatbu dorazila rodina Davida Beckhama. Nechybí George Clooney s manželkou Amal. Pozornost poutá sestra vévodkyně Kate – Pippa je totiž těhotná.

Na svatbu dorazily také slavné osobnosti.

11:44 – Britský obřad provází pochopitelně řada symbolů. „Princ Harry sloužil dlouhá léta v britské armádě, proto můžeme vidět na různých místech stát vojáky v uniformách. Ať už královské jezdectvo, irskou gardu, námořnictvo a například i letectvo. Důležití jsou i vysocí hodnostáři anglikánské církve, kteří budou na obřadu hned dva. Winsdorský děkan povede obřad a arcibiskup z Canterbury, který je duchovní hlavou anglikánské církve, ten manžele oddá,“ uvedl expert na královskou rodinu Jindřich Forejt.

11:27 – Svatební prsten, který dostane Meghan, je ze zlata. Je to dar od královny. Harry bude mít prsten z platiny. V tuto chvíli má u sebe prsteny princ William, který jde bratrovi za svědka. Snubní prsten, který Meghan hrdě nosí, zdobí diamant z Botswany – více najdete zde.

Na snubním prstenu je diamant z Botswany.

11:20 – Meghan Markle se objevila po boku své matky. Obě jsou odpočaté a oběma to velmi sluší. Do obřadu zbývá asi 30 minut.

Moc to obě sluší.

11:16 – Kamarádi prince Harryho mají ze svatby obavy. Meghan Markle prý zamilovaná není. Lásku jen hraje, aby se dostala do královské rodiny – psali jsme zde.

11:06 – Meghan Markle několik dnů před obřadem absolvovala křest. „Nevěsta byla pokřtěna před několika málo týdny a řekla k tomu, že je to z úcty ke královně. Svatba se může konat jen se souhlasem královny. To se týká prvních šesti následníků trůnu. Pokud by souhlas nedala, vyloučilo by to do budoucna jejich následnictví trůnu,“ uvedl Jindřich Forejt.

Více čtěte zde.

10:58 – Podle listu The Guardian na svatbu prince Harryho a herečky Meghan Markle (36) dorazí také Marcus Anderson, manažer luxusního klubu Soho House Marcus Anderson. Právě v jeho podniku se páreček v roce 2016 seznámil.

10:56 – Svatba přilákala řadu celebrit. Meghan Markle jako hosté přijdou podpořit její kamarádi ze seriálu Kravaťáci. Na svatbu dorazí Gabriel Macht, Sarah Rafferty, Gina Torres a Patrick Adams.

10:45 – "Průběh královské svatby v jedenadvacátém století není diktován tím, zda nevěsta, kterou si vybere britský princ je urozeného nebo neurozeného původu. Svatba se bude řídit jistými tradicemi, které odkazují v tomto případě k postavení ženicha, ale původ nevěsty se by se řešil tak zhruba řad sto lety, uvedl pro televizi OneTV.cz Jindřich Forejt.

Je to obrovská událost.

10:40 – Novomanželé po svatebním obřadu budou užívat titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Rozhodla o tom královna Alžběta II.

10:30 – Na místo svatby se sjíždějí první hosté. Obřad proběhne v pravé poledne. Harry a Meghan se vezmou v kapli svatého Jiří na královském hradě Windsor.

Související články

Další články