Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Omezení kvůli koronaviru: V Moravskoslezském kraji nasadí roušky, do hospod nemůžou po 23. hodině

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Opatření
Stále ještě je povinné na některých místech nosit roušky, například v pražském metru nebo v Karviné. Hygienici rozšířili povinnost nošení roušek na celý Moravskoslezský kraj a týkat se to bude jak hromadné dopravy, tak vnitřních prostor. Na svém Twitteru na to upozornil Adam Vojtěch. Zavedena byla i další radikální opatření, která už dříve platila pro celé Česko.

Moravskoslezský kraj má vysoký počet nakažených koronavirem. Aby se zamezilo dalšímu šíření, přišli hygienici s bezpečnostními opatřeními, která Češi už důvěrně znají. Roušky budou muset nosit povinně ve veřejné dopravě a ve vnitřních prostorách. Na akce může dorazit maximálně sto lidí a veškerá restaurační zařízení v kraji budou v noci zavřená.

Mění se také pravidla pro přeshraniční pracovníky, kteří budou muset každé dva týdny předložit negativní výsledky testů na koronavirus. Krajská hygienická stanice veškeré podrobnosti uvede na páteční tiskové konferenci od dvou hodin.

Vyšší nárůst nakažených

V posledních dnech je to s počtem nakažených jako na horské dráze. Někdy jde o více než sto nakažených za den, jindy se počet dostane jen přes padesát. Za posledních šest dnů byl nejvyšší nárůst ve čtvrtek, kdy přibylo 137 nakažených. Dohromady sužuje koronavirus 4617 Čechů. Karvinsko je tou nejvíce postiženou oblastí. Za ním je Frýdecko-Místecko, Kutnohorsko a Jihlavsko.

„V souvislosti s epidemiologickou situací v Moravskoslezském kraji dnes místní hygienická stanice rozšíří aktuálně platná opatření v oblasti Karvinska na území celého kraje. V kraji se zavádí povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách i veřejné dopravě,“ napsal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pátek na Twitter.

Související články

Další články