Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Omar Sharif zemřel před 5 lety: Legendární herec uměl 6 jazyků a žen měl jak šafránu

Omar Sharif zemřel před 5 lety: Legendární herec uměl 6 jazyků a žen měl jak šafránu
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
výročí
Přesně 5 let uplynulo od smrti legendárního egyptského herce Omara Sharifa. Umělec, kterého na výsluní katapultovaly role ve filmech Doktor Živago nebo Lawrence z Arábie, zemřel ve věku 83 let v Káhiře poté, co ho postihl infarkt. Stalo se tak jen krátce poté, co mu lékaři diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Sharif byl mnohem víc než jen herec - byl to velmi inteligentní muž, který uměl milovat celým svým srdcem a dokázal si jít i za svým nejbizarnějším snem.

Egyptský herec Omar Sharif se narodil 10. dubna 1932 v Alexandrii. Jeho vášeň k herectví se začala projevovat už během školy, když studoval na anglické Victoria College, byl po určitou dobu prezidentem školní divadelní společnosti.

Ačkoliv Omara svět filmu a divadla lákal, na střední a vysoké škole se zaměřoval hlavně na matematiku a fyziku. Než se vydal na hereckou dráhu, pracoval ve společnosti svého otce, kterému obchodování se dřevem vynášelo velmi dobré peníze.

Před kamerou Sharif debutoval ve svých 21 letech ve filmu Ďábel pouště. Filmovým tvůrcům se pro svůj šarm a temperament zalíbil a role se mu jen hrnuly, především pak role milovníků v dobrodružných a melodramatických filmech. Největší slávy se dočkal už v 60. letech, kdy ztvárnil šejka Ali Ibn El-Khariše v životopisném velkofilmu Lawrence z Arábie. Za tuto roli byl nominován na Oscara a získal za ni Zlatý glóbus.

Omar Sharif používal pseudonym

Oblíbený egyptský herec se nenarodil se jménem, pod jakým se proslavil. Omar Sharif je pseudonym a rodina ho znala jako Michela Dimitriho Chalhouba. Pseudonym začal používat poté, co konvertoval k islámu.

Šest jazyků

Pokud se Omarovi během jeho herecké kariéry hodilo něco, co jeho kolegové rozhodně neuměli, bylo to nadání na jazyky. Právě díky své schopnosti naučit se hned 6 jazyků zcela plynně byl Sharif obsazován do snímků v různých koutech světa. Mluvil dokonale anglicky, arabsky, španělsky, řecky, francouzsky a italsky.

Omarovy ženy

Ačkoliv byl Omar Sharif velmi šarmantní muž a v šedesátých letech se stal idolem nespočtu žen, přízně svých fanynek nikdy nevyužíval. Za celý svůj život měl v posteli jen 10 žen a všem, do kterých se zamiloval, svou lásku dokazoval velkými gesty. Právě kvůli jedné z nich, herečce Faten Hammam, kterou si dokonce vzal, konvertoval k islámu.

Bizarní sen Omara Sharifa

Omar Sharif měl skvělou kariéru a peněz dost na to, aby nemusel do konce života nic dělat. Jak už tomu ale často bývá, právě proto, že měl peněz na rozhazování, na nějaký čas propadl hazardu. Paradoxně právě v době, kdy svůj volný čas trávil v casinech, si splnil jeden ze svých nejbizarnějších snů.

Oblíbený herec byl v roce 2003, tedy ve svých 71 letech, zatčen za to, že napadl policistu. Měl tehdy prohrát statisíce ze svého jmění, což ho rozzuřilo a strážníkovi jednoduše dal hlavičku. Následně řekl, že napadení policisty bylo jeho snem, stejně jako to dle jeho slov je snem každého správného Francouze.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy