Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Olympionik Tom Daley štrikuje jak stará tetka: Tohle jsou jeho pletené výtvory

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
olympijské hry

Britský plavec Tom Daley (27), který získal minulé pondělí své první olympijské zlato, označil pletení za „svou tajnou zbraň“. Nyní je jeho oblíbená kratochvíle, od které se nemůže odtrhnout, hitem internetu.

Tom Daley, který pro Velkou Británii získal zlatou medaili v synchronizovaném plavání na 10 metrů, zaujal něčím úplně jiným než svými sportovními výkony. Má totiž poněkud netradiční zálibu - pletení. Tuto kratochvíli přitom provozuje úplně všude: v letadle, na hotelovém pokoji nebo i v hledišti při sledování jiných olympijských sportovních utkání.

Plavec si upletl i ochranný obal na svou zlatou medaili, aby se mu nepoškrábala. Vak je ozdoben britskou vlajkou na jedné straně a japonskou na druhé. „Jedna věc, která mě během celého tohoto procesu udržovala při smyslech, je moje láska k pletení, háčkování i celkově k šití,“ napsal svým followerům na Instagramu.

Na svém instagramovém profilu, který má už 100 000 sledujících, sdílí téměř výlučně vlněné výtvory. Tomova tvorba si už dokonce zasloužila pozornost i v čínském tisku.

Tomova plavecká kariéra začala, když jako čtrnáctiletý byl čerstvým účastníkem olympiády v Pekingu v roce 2008. Nynější hry v Tokiu jsou tak už jeho čtvrtou olympijskou štací.

Dnes, 20 let po svém olympijském debutu, je ženatý s oscarovým hollywoodským scenáristou a je hrdým reprezentantem LGBT komunity. Úspěch se zlatou medailí z něj učinil prvního britského plavce, který získal tři olympijské medaile. Z minulých her má už dvě bronzové.
Související články

Další články