Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Olympiáda v ohrožení? Pozitivně testovaných českých sportovců na covid stále přibývá!

Reprezentanti na letošních Olympijských hrách v Tokiu.
Zdroj: Český olympijský tým
+ Další fotografie
Olympijský tým

Už čtyři pasažéři leteckého speciálu, který přistál v Tokiu, jsou pozitivní na koronavirus. Skončili v izolaci a nyní se zbývající sportovci třesou, jak jim dopadnou testy a jestli pro ně není olympiáda pro tento ročník ztracená. 

Když přistálo letadlo s českými sportovci v Japonsku, nikdo z nich nečekal, že pro ně bude olympiáda v ohrožení. Jeden z lékařů, který s výpravou přiletěl, měl pozitivní test. Poté vše šlo od desíti k pěti. Doufali jsme, že to bude první a poslední nález, i z toho důvodu jsme jméno doktora Voráčka nezveřejnili,“ uvedl pro Seznam Zprávy mluvčí olympioniků Tibor Alföldi.

Lékař Vlastimil Voráček byl nejen prvním pozitivně testovaným, ale navíc všechny rozhořčil tím, že nebyl před cestou naočkovaný. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch i premiér Andrej Babiš uvedli, že je to velmi nezodpovědné. „Hrubě se mi to nelíbí. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. Já tady navštěvuji kraje a otevíráme očkovací centra bez registrace, všude přesvědčujeme lidi, aby se naočkovali, a tady lékař naší delegace není naočkovaný,” prozradil premiér TV Nova.

Dalších pozitivních přibývá

V pondělí se ukázalo, že má pozitivní test beachvolejbalista Ondřej Perušič. V úterý trenér plážových volejbalistek Simon Nausch a ve středu stolní tenista Pavel Širuček. „Nejsem první a myslím, že nebudu ani poslední, ale nezbývá nic jiného než to takhle vzít,“ promluvil z izolace stolní tenista, který ztratil možnost bojovat poprvé na olympiádě.

Nově bylo potvrzeno, že je pozitivní i svěřenkyně a zároveň manželka nakaženého kouče Nausche Markéta Sluková. Kromě toho by měla být nakažená i další sportovkyně, jejíž jméno nebylo zatím zveřejněno. Obdobný scénář může čekat i zbylých deset sportovců, kteří letěli stejným letadlem. Zároveň to může ohrozit celou olympiádu, která začíná už v pátek 23. července.

Silniční cyklista Michal Schlegel je čtvrtým českým sportovcem, který měl na olympijských hrách v Tokiu pozitivní test na koronavirus. Schlegelův pozitivní antigenní test potvrdila také analýza testu PCR v cyklistické vesnici v Izu. Nyní je český reprezentant zpět v hotelu pro silniční cyklisty v izolaci.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články

Nejnovější kauzy