Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Olga Richterová se omlouvá za Kellnera: Poučila jsem se. Jsme křehcí, ale vyznělo to špatně

Olga Richterová
Zdroj: se souhlasem Olgy Richterové
+ Další fotografie
STUD
Poslankyně Pirátů Olga Richterová (36) v pondělí udělala botu, když v reakci na úmrtí miliardáře Petra Kellnera (†56) napsala nevhodný tweet. Politička, která kvůli výhrůžkám, jež pravidelně dostává, šla i před soud, ale teď si sype popel na hlavu a kvůli jakkoli drsné kritice nyní odmítá fňukat.

Olga Richterová neměla svůj den

„Další připomenutí, že peníze nejsou zdaleka vše. Mnohdy spíš naopak,“ stálo v jejím vyjádření. To ale později smazala, protože dostala velké množství rozhořčených reakcí. V následném tweetu s vysvětlením uznala chybu, ale přímá omluva přichází až nyní.

„Je mi líto, že jsem tweet napsala nevhodně. Myslela jsem to jako obecně lidskou připomínku křehkosti každého z nás. Že jsme všichni stejně smrtelní. Nemyslela jsem to tak, jak to vyznělo,“ stydí se nyní poslankyně, kterou redakce eXtra.cz oslovila.

Poučila se

„Následně jsem se alespoň pokoušela nešťastnou formulaci uvést na pravou míru, vysvětlit, jak byla myšlena. Nezříkám se ale odpovědnosti za chybu, za kterou se omlouvám. Je to i pro mě samotnou poučení,“ slibuje Olga Richterová, která za Piráty řeší hlavně sociální politiku.

Jak jsme již uvedli, za nešťastnou formulaci si vysloužila smršť kritiky, některé ohlasy byly i dost nevybíravé.

Smršť kritiky a urážek

„Pirátka…by se konečně měla chytit za rypák a jít do p…e, kráva!!!“ psal jeden z diskutujících. Jiné reakce na Facebooku využily chybu ke kritice celé strany Pirátů „Richterová snad nemá mozek. Tohle bych spíš čekala od komunistů. To je jejich nota.“ či „Je neskutečně tupá, a proto volte Piráty a bude hůř“.

Nedávno Richterová stanula před soudem kvůli žalobě na občanskou aktivistku Nelu Liskovou. Ta vícekrát sdílela údajný výrok političky o bytech pro migranty, který ale Richterová nikdy neřekla, přesto ale následovala smršť sprostých urážek a dokonce i výhrůžek. Více o tom i v rozhovoru eXtra.cz s Ivanem Bartošem

Soud

„Tolik nenávistných zpráv jsem v životě nedostala… Na slušnou žádost o stažení lži prostě přijde stupňování útoků… Spousta lidí psala veřejně na internetu výzvy k zabití,“ svědčila před soudkyní.

Dá se očekávat, že i tentokrát jí mobil (číslo má veřejně dostupné) zahltily sprosté výroky nebo dokonce výhrůžky, nicméně Pirátka, vědomá si své vlastní chyby, toho odmítá veřejně využít.

„Ničemu by teď neprospělo, kdybych na kohokoli jiného ukazovala prstem,“ odmítla využít situace k postěžování na ty, kteří se chopili příležitosti a na poslankyni si plivli horším způsobem, než slušnost dovoluje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy