Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Olga Menzelová rodila v zahraničí: Popsala, jak synka propašovala do Česka bez dokladů

Olga Menzelová rodila v zahraničí: Popsala, jak synka propašovala do Česka bez dokladů
Zdroj: archiv Olga Menzelová
+ Další 2 fotografie
Dítě
Vdova po známém režisérovi Olga Menzelová (42) všechny pořádně zaskočila, když se v týdnu poprvé veřejně svěřila, že má třetí dítě. Později začala Olga prozrazovat detaily. Miminko přivedla na svět v zahraničí.

Všichni zůstali v údivu poté, co vdova po režisérovi Jiřím Menzelovi na sociální síti oznámila, že má třetího potomka. Na svůj Instagram Olga Menzelová vyvěsila fotky s maličkým Albertem. Třetí dítě se jí podařilo úspěšně ututlat rok a půl.

Porod ve Španělsku

Do jiného stavu přišla s uznávaným egyptologem Miroslavem Bártou. Protože chtěla těhotenství a následnou existenci Alberta udržet v tajnosti, rozhodla se pro porod v zahraničí. Krátce před porodem vycestovala na Mallorku, kde rodila v naprostém utajení.

"Věděla jsem, že pokud budu chtít mít na porod klid, nepůjde to tady u nás. Také pokud jsem to chtěla udržet v tajnosti, nic jiného mi nezbylo. Rozhodla jsem se rodit na Mallorce, kde je náš druhý domov. Také tam žije kmotra dcery Aničky a máme tam spoustu dobrých přátel. To byl jeden z důvodů," svěřila Menzelová pro Blesk.

Porod v zahraničí plánovala. Nicméně předem si tam nedomluvila ani porodnici. Olga rodila doma, i přesto, že lékaři varují před možným rizikem. Porod byl ale i přes hrozící komplikace úspěšný. "Z mnoha možností mi vyšla nejlépe možnost domácího porodu. Bylo to v domečku na samotě. Byl u toho španělský porodní dědek a vše dopadlo nádherně. Ale byla bych ráda, aby ženy věděly, že rozhodně nejsem jednou z těch, které domácí porody za všech okolností propagují a doporučují. To, že to dopadlo dobře u mě, neznamená, že to dopadne dobře i u nich," upozornila Menzelová.

"Měla jsem zajištěný převoz do nemocnice v případě, že by to bylo potřeba. Také po celou dobu u mě byl odborník, který má za sebou zhruba osm set porodů. Nic jsme ale ani tak neponechávali náhodě. Ale bylo to něco přenádherného a vše probíhalo hladce. Holky se ráno vzbudily a měly bráchu na světě a pak jsme si všichni společně dali snídani," líčila trojnásobná maminka.

Propašování Alberta

Olga nechtěla dlouhé tři měsíce čekat na Mallorce, než se vyřídí potřebné doklady pro novorozeného syna. A tak se sbalila a i s novorozeným synem sedla do auta a vydala se na cestu do Česka. Z Mallorky do Prahy je to autem přes dva tisíce kilometrů, tedy jeden celý den.

"Zpátky jsem jela autem, poměrně brzy po Albertově narození. Kvůli Jiřímu jsem nemohla a ani nechtěla zůstat dlouho na Mallorce," vysvětlovala. "Vyvezla jsem ho bez pasu a trnula jsem strachy, že bude nějaký průšvih, když nás zastaví kontrola! Na jeho pas bych musela čekat tři měsíce a to jsem si nemohla dovolit. Tak jsem jela bez jeho dokladů a ty pak vyřídila v Česku. Největší strach jsem měla, když jsme vjížděli autem na trajekt, kde u vjezdu byla kontrola. Tam jsem Albíska zakryla dekou," popisovala Menzelová, která propašovala syna z Mallorky.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy