Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Olga Menzelová promluvila o náročné péči o Jiřího: Každý měsíc mě stál 140 tisíc korun

Olga Menzelová promluvila o náročné péči o Jiřího: Každý měsíc mě stál 140 tisíc korun
Zdroj: archiv
+ Dalších 23 fotografií
náročný život
Život s režisérem Jiřím Menzelem (†82) byl pro vdovu Olgu (42) vskutku náročný. Jeho nemoc totiž vyžadovala spoustu péče a času. Každý měsíc utratila 140 tisíc korun, a to především za zaměstnance. Kvůli vysokým finančním nákladům tak musela sáhnout do úspor svých dcer.

Olga se o svého muže Jiřího Menzela starala do posledního okamžiku od chvíle, kdy mu byl v listopadu 2017 diagnostikován meningokok. Režisér musel podstoupit operaci mozku a následně byl v umělém spánku. To zapříčinilo, že po celý následující rok docházel do nemocnic a rehabilitačních ústavů. O Jiřího se tak muselo pečovat 24 hodin denně, což vyžadovalo mnoho peněz. "Bylo to sto čtyřicet tisíc každý měsíc," svěřila se deníku Blesk Olga s tím, že většina financí šla na platy zaměstnanců, kteří rodině pomáhali. "Ta péče o Jiřího byla čtyřiadvacet hodin denně. Prostředky jsme neutráceli za luxus nebo vybavení. Finančně jsme to zvládali jen tak tak, ale nelituji toho," dodala vdova, kterou její muž opustil letos 5. září.

Od státu však Menzelová dostala jen minimální sociální příspěvky. "Jiřího péče byla mimořádně nákladná. Byly to peníze, které našetřil pro holky, a kompletně padly," pokračovala Olga, které po Jiřím zůstaly dcery Anička (8) a Eva Marie (5). Ničeho ale dvojnásobná maminka nelituje. "Jsem ovšem ráda, že tomu tak bylo a že jsme je na to mohly věnovat!" řekla a dodala, že v žádných zařízeních lidé nedostanou takovou péči jako doma. Filmová producentka navíc na zesnulém Jiřím poznala, že chce být se svou rodinou.

"Jiří natočil většinu filmů před revolucí, kde tantiémy nebyly, po revoluci šlo o dva filmy, za které je dostával. Rozhodně se nejednalo o miliony ročně," objasnila vdova, která ještě před režisérovou smrtí v zimě koupila bezbariérový dům s bazénem v pražských Stodůlkách. Tam se měl Menzel rehabilitovat. "Za Oscara si koupil trabanta. Dokud byl zdravý, tak režíroval především divadelní hry v zahraničí. Jinak na svůj život vydělával prací, aby si mohl udržet nějaký životní standard. Po celou dobu, co jsem se znala s Jirkou, jsem byla soběstačná a nikdy jsem se jím nenechala živit," zdůraznila. Často se totiž setkává s názorem, že si uznávaného režiséra vzala jen pro peníze. "To bych pak dala Jirku někam do ústavu a nestarala se o něj doma," ukončila Menzelová.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy