Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Olga Menzelová o rodině se třemi tatínky: Jirka byl šťastný do posledního momentu

Olga Menzelová o rodině se třemi tatínky: Jirka byl šťastný do posledního momentu
Zdroj: archiv Olga Menzelová
+ Další 2 fotografie
vdova
Vdova po známém režisérovi Olga Menzelová (42) všechny pořádně zaskočila, když se krátce po smrti Jiřího Menzela poprvé veřejně svěřila, že má třetí dítě. Podařilo se jí perfektně ututlat jak těhotenství, tak porod. Každé ze tří dětí Olgy má jiného tatínka, netradiční rodina ale dle jejích slov fungovala téměř dokonale.

Olga Menzelová a Jiří Menzel prožívali ve vztahu nejrůznější problémy, tím největším ale zpočátku bylo, že slavný režisér nechtěl mít děti. „Čekala jsem, že se to zlomí, což se nestalo, a tak jsme se dohodli, že se naše životy oddělí. Ale když pak ta realita nastala, já jsem čekala Aničku a začala jsem žít s jejím tátou, tak to bylo pro Jirku složitější, než si myslel,“ řekla pro časopis Moje psychologie.

„Celé se to převrátilo vzhůru nohama. Ale celou tu dobu jsme se o sebe mohli kdykoli opřít a to je v partnerství to nejdůležitější. Jirka byl moje opora i v době, kdy jsem bydlela s Aniččiným tátou na Vyšehradě, a když jsem si třeba povzdechla, že mi chybí hrnec, tak mi ho koupil a přivezl,“ vysvětlila vdova.

Opora ale podle Olgy nebyla jednostranná. „Díky Aničce jsme museli překonat složité věci. Nikdy jsme se ale kvůli tomu nehádali, vždy jsme se dokázali domluvit, a to i s Aniččiným tátou, který se teď stará taky o Evičku,“ dodala.

Děti na prvním místě

Netradiční rodina fungovala i proto, že zájmy dospělých byly upozaděny kvůli dětem. „Byli jsme divní tím, že jsme zájmy dětí povýšili nad zájmy dospělých. Jirka miloval stejně tak Aničku jako Evičku a stejně miluje i Jarda, Aniččin táta, obě holky bez rozdílu. Evička nikdy necítila, že by je nějak odděloval,“ řekla Olga.

Jiří své ženě prý vždy říkal, že ji miluje a bude šťastný, pokud bude šťastná ona. „Měli jsme krásný, svobodný vztah a ta svoboda spočívala v absolutní vzájemné důvěře. Nikdy žádné scény. Možná by to takové nebylo, kdyby Jirkovi bylo tolik co mně, možná člověk musí k určitým postojům dojít časem a věkem. Jirka vnímal ten velký věkový rozdíl a říkal: ‚Jen věz, že jsi svobodná a že já ti v ničem nebráním. Jen když vás holky budu mít nablízku.‘ A já ho ujišťovala, že ho nikdy neopustíme.“

Neoddělitelní

Jakkoliv měli Olga i Jiří jiné představy o životě, nikdy se nakonec nerozhodli jít každý svou cestou. „Přes různé peripetie našeho vztahu jsme se nikdy neoddělili, a třebaže jsme spolu na konci nebydleli, protože ve chvíli, kdy jste o čtyřicet let mladší a máte o čtyřicet let staršího partnera, tak jsou nároky na osobní klid samozřejmě jiné, vždy jsme si byli velmi blízcí,“ řekla vdova.

Podle Menzelové se Jiří radoval z toho, že má šťastný závěr života. „Jirka byl šťastný do posledního momentu. Pořád jsem měla tendenci se ptát, jestli je rád na světě, a on mi vždycky řekl, že jo. Proto taky nepřestával bojovat, nebyl odevzdaný, snažil se i kvůli Aničce a Evičce, chtěl tady s námi zkrátka být,“ dodala Menzelová.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy