Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Olga Menzelová o posledním spočinutí Jiřího: Ve hře jsou dvě varianty, ztěžuje to ale koronavirus

Olga Menzelová o posledním spočinutí Jiřího: Ve hře jsou dvě varianty, ztěžuje to ale koronavirus
Zdroj: archiv
+ Dalších 23 fotografií
exkluzivně
V pátek 18.9. se uskuteční tryzna za zesnulého režiséra Jiřího Menzela (†82) v pražském Rudolfinu. Režisérovým posledním přáním bylo, aby se nekonal žádný veřejný pohřeb. To se rozhodla jeho manželka Olga Menzelová (42) respektovat, ale nakonec pietu, pro velký zájem ze strany kolegů, kamarádů i fanoušků jejího muže, uspořádá.

Není to ještě ani dva týdny, kdy odešel na věčnost skvělý režisér Jiří Menzel. O skonu manžela informovala Olga Menzelová (42) na sociálních sítích s tím, že Jiří si nepřál veřejný pohřeb a to míní respektovat.

Pro velký zájem kolegů a kamarádů, se Olga rozhodla, že uspořádá tryznu. "V pátek 18. 9. od 10:00 do 18:00 pro vás všechny otevřou prostory foyer Rudolfina, kde se budete moci s Jirkou rozloučit osobně," napsala Olga na sociálních sítích.

"V Rudoflinu budou pro všechny, kteří se chtějí s Jirkou rozloučit, připravené kondolenční knihy, Jirkova fotka, obrazovka se střihákem z jeho filmů, hudba z jeho filmů a večer se bude konat koncert věnovaný právě Jiřímu," popisuje průběh tryzny pro eXtra.cz Olga Menzelová.

Ve hře jsou dvě varianty! Španělsko a Česko

"Jirkův globální dosah je neuvěřitelný. To, co se mu podařilo, je skutečně neuvěřitelné. Chodí mi kondolence z celého světa včetně politiků. Jiří byl skutečně mimořádný člověk a bude tady dál skrz svoji práci, filmy. V tom všem, co se nyní děje, je moc hezké, že tolik lidí z různých koutů světa si na Jiřího vzpomnělo," řekla Olga Menzelová eXtra.cz

"Jirka si vždycky přál být rozsypaný ve Španělsku. Zkrátka tam, kde to měl rád. A to já mu samozřejmě splním. Akorát ten koronavirus je problém. Nepřál si hrob. Je ve hře, že popel bude rozdělený. Jirka byl do poslední chvíle vtipný a říkal, že by byl rád vedle Čapka. Tak to jsem mu říkala, že tedy nevím, zda to dokážu," vzpomíná s úsměvem Olga.

"Oficiální místo zatím není. Je to vše v jednání. Akorát varianta Španělsko je zatím v nedohlednu kvůli koronaviru," dodává vdova Olga Menzelová. Co se týká posledního rozloučení s Jiřím, Olga prosí, aby lidé nenosili žádné smuteční věnce ani kytky.

"Nic smutného ať lidé hlavně nenosí. Žádné smuteční věnce. Mnohem lepší by bylo, kdyby místo smutečních květin lidé přispěli nadaci Nedoklubko, kterou Jiří podporoval. Ta nadace se snaží pomáhat předčasně narozeným dětem a Jiří byl vlastně také předčasně narozený. To by mu skutečně udělalo radost,“ prosí veřejnost Olga.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy