Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Olga Lounová zpracovala svou placentu do posledního kousíčku. Obtisk, tinktura a zbytek usušila

Olga Lounová předvedla odzbrojující dekolt.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Placenta

Zpěvačka Olga Lounová (41) zažívá krásné životní okamžiky. Před několika dny porodila vytouženou dceru Arianne a s partnerem se z ní nyní doma radují. A aby Lounová na svůj porod nikdy nezapomněla, nechala si z placenty vytvořit hned několik památek. Kromě obtisku z ní má i tinkturu, čímž se pochlubila na sociálních sítích.

Zpěvačka a novopečená maminka roztomilé holčičky Arianne Olga Lounová využila placentu jako památku na porod opravdu kreativním způsobem. Nechala si z ní udělat obtisk, který si bude moci doma pověsit na stěnu. Umělecké dílo pro ni vytvořila porodní asistentka Natálie Sedlická, které Olga nezapomněla poděkovat prostřednictvím stories na svém Instagramu.

To ale není vše. Kromě obtisku si nechala udělat i tinkturu z placenty. „Ptali jste se, jestli jsem si nechala udělat tinkturu z placenty. Anooo, nechala a také usušit na malé kousky, kdyby bylo potřeba,“ prozradila dále na sociálních sítích.

Tinktura se používá například v přechodu, při velkých hormonálních výkyvech, k podpoře laktace či ke snížení úzkosti, jak píše web Jozanek. Při správném skladování vydrží tinktura údajně navždy až do spotřebování.

Rodila ambulantně

Lounová všechny překvapila, když oznámila, že rodila ambulantně a pár hodin po porodu již byla doma. „Rodili jsme ambulantně, což znamená, že po pár hodinách po porodu a první kontrole miminka a maminky, pokud je vše v pořádku, tak jedete domů," nechala se slyšet zpěvačka.

Webu eXtra.cz navíc následně prozradila: Zvládli jsme to krásně, měla jsem dvě úžasné porodní asistentky i partnera s kamarádkou s sebou, takže to bylo celé o obrovské podpoře, lásce a péči. Tak jak by si zasloužila každá žena.”

Související články

Další články