Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Olga Havlová už svoji ulici má a všichni se ptají: Dostane ji k prvním narozeninám po smrti i Džambulka?

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Přední česká fotobanka dnes po třech letech nabídla fotografie z odhalení cedule v tehdy nově pojmenované ulici Olgy Havlové. Při pohledu na šťastné lidi, kteří tehdy u aktu byli, napadá každého jediná logická otázka - kdy se dočká Iveta Bartošová?

Pořadatelé tehdy načasovali akci krásně mezi narozeniny (8. 4. pozn. aut) a budoucí smrt Ivety, neboť k malé slavnosti na pražském Žižkově došlo 25. 4. 2012.

Pořadatelem byl Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové (†62) a event moderovala "konferenciérka" Bára Štepánová (55), která ráda připomíná, že chvíli po pádu opony pracovala na Hradě, a tak moderuje podobné akce dobrovolně. O své vzpomínky na Olgu Havlovou se tehdy podělil přímo na místě Ivan Havel (76), bratr prezidenta Václava Havla (†75), a chartistka Dana Němcová (81).

Protože Iveta (†48) byla stejně masově oblíbená jako paní Olga a obě spojují i další jasné znaky (nevěry partnerů, předčasné úmrtí, vdovec, o kterém se mluví, apod.), jen tehdejší fyzická existence jistě aktérům zabránila v tom, co dnes už může lid reálně uvažovat - pojmenování ulice po Džambulce, která splňuje základní předpoklad pro takový akt, a totiž že je mrtvá.

Podle současných trendů připadá jako první a jasná alternativa Čeladná, kde se Iveta 8. dubna 1966 narodila, ulice totiž bývají nově pojmenovány po významných lidech nejčastěji v místě narození, velikáni mají volnou ruku. Obecně uznávaná pravidla však jasně připouštějí alternativu zvolit pro pojmenování ulice po někom, kdo si to zaslouží, i v místě, kde dotyčný dlouho žil, o což si jasně říká Uhříněves, případně nemocnice na Karlově náměstí, kde se Iveta dvakrát léčila na protialkoholním.

Favorizujeme hlavně Uhříněves, kde aktuálně starostuje Ivetin bývalý přítel Milan Coller, akorát nevíme, zda se to už může říkat nahlas, ale v místě se to ví a Iveta tak má oporu přímo ve vedení městské části, což je jistě plus.

Už za týden tu máme první narozeniny Ivety po smrti a začíná to žít. Josef Rychtář všechny předběhl a narozeniny zpěvačky připomněl položením květů na její hrob, u čehož nechyběla média, ke křížku se vypraví uspořádat malou tiskovku příští čtvrtek, kdy by také podle zatím nepotvrzených informací měly všechny projíždějící vlaky přibrzdit u místa její nešťastné smrti a cestující vzdají minutou ticha hold zesnulé.

Překvapí Čeladná podobným aktem, jako měla Olga na Žižkově, a dostane Iveta ulici už letos? Nebo si bude muset počkat šestnáct nekonečných let jako paní Olga?

Související články

Další články