Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Oldřich Kaiser dnes slaví 63 let: Největší životní výhry i maléry herce holdujícího alkoholu

Oldřich Kaiser dnes slaví 63. narozeniny. Blahopřejme!
Zdroj: facebook.com
+ Další 3 fotografie
Třiašedesáté narozeniny právě dnes slaví známý český herec Oldřich Kaiser, jemuž velkou popularitu přinesly televizní, filmové i divadelní role a také pořady, v nichž vystupoval po boku svého kolegy Jiřího Lábuse. Mnozí ho kvůli jeho divokému stylu života považují za neřízenou střelu, která už se několikrát vymkla kontrole.

Oldřich Kaiser, herec velkého formátu, má za sebou několik vyhazovů z divadel a mnoho pobytů v protialkoholní léčebně. Potkala ho ale i řada úspěchů, kterých jen tak někdo nedosáhne. Jeho život připomíná jízdu na horské dráze.

Několikrát propil angažmá

Prvního padáka dostal v osmdesátých letech v pražském Divadle na Vinohradech. Soubor měl tehdy odjet na zájezd, alkoholem posilněný Kaiser se ale rozhodl, že všem zruší rezervaci pokojů. Chtěl, aby všichni spali v tělocvičně. Ředitel divadla jeho vtípek nepřekousl a dal mu výpověď. Dalším divadlem, které s ním ukončilo spolupráci, byla Ypsilonka, z Národního divadla pak odešel kvůli problémům s alkoholem sám. Podobný scénář následoval i u Divadla bez zábradlí a Ungeltu.

Pobyty v protialkoholní léčebně a problémy se zákonem

Kaiser se snažil se svým démonem bojovat. Alkohol v něm probouzel agresivitu a zkratovitá jednání. V protialkoholní léčebně skončil hned několikrát. Před čtrnácti lety se navíc dostal do křížku se zákonem, když odmítl opustit bar a jednomu policistovi skočil na záda s odůvodněním, že je klíště.

Život s Naďou

Naďu Konvalinkovou herec poznal už během studia. Láska to byla velká, svatba přišla v roce 1980 a o pár let později se jim narodila dcera Karolína. Někdy v té době začal Kaiser holdovat alkoholu, následně prožil několik románků. Konvalinková byla velmi tolerantní – jejich manželství vydrželo dlouhých 25 let. Potom jí ale přeci jen došla trpělivost a s hercem se rozvedla.

Osudový Jiří Lábus

Jiřím Lábusem se Kaiser seznámil na divadelní fakultě v Praze. Byl sice v nižším ročníku, ale zjistili, že je spojuje stejný smysl pro humor, na jehož základě vzniklo několik skvělých projektů. Dvojice v 80. letech excelovala zejména v pořadu Možná přijde i kouzelník či v Ruské ruletě. Oba pořady si televizní diváci nesmírně oblíbili. Dodnes je pojí přátelství.

Talent od pána Boha

Snad všichni filmoví kritici se shodnou na tom, že Kaiserův talent, který dříve předváděl, neměl konkurenci. Dodnes dokáže přesvědčivě ztvárnit jak komickou, tak vážnou roli. Nicméně vylomeninami s alkoholem svým talentem mrhá.

Zázrak jménem Dáša

Kaiserovou současnou partnerkou je písničkářka Dáša Vokatá, která má údajně velký podíl na tom, že se jeho stav mění k lepšímu. Údajně jej dokázala zkrotit a tvoří spolu spokojený pár. Přejeme tedy hodně štěstí a mnoho let plných radosti.

Související články

Další články