Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Old Shatterhand by dnes slavil! Zemřel na selhání srdce přímo v ulicích New Yorku

Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
Americký herec Lex Barker by dnes oslavil své 99. narozeniny. Sympatický krasavec, který se proslavil ve filmu Vinnetou jako Old Shatterhand, měl celkem těžký život. V dobách své slávy mu všechny ženy klečely u nohou, avšak osud mu zamíchal pořádně kartami...

Charismatický americký herec se narodil 8. 5. 1919 v New Yorku. V našich končinách se proslavil hlavně rolí Old Shatterhanda. Starší ročníky si určitě mohou pamatovat, jak se sháněly jeho filmové fotografie. Byl to doslova hit.

Ženy po něm doslova šílely a také není pochyb proč. Pyšnil se urostlou postavou, téměř dvoumetrovou. Role kladných hrdinů dostával i díky svému obličeji a modrým očím. Hrál tenis a americký fotbal, takže jeho mužská stavba těla byla vynikající. Měl doslova život nalajnovaný tím správným směrem.

Jeho rodina byla velmi zámožná. Mladý Lex začal studovat Princeton, ale už v těchto dobách přemýšlel, že zdrhne a bude se věnovat svému vysněnému herectví. V roce 1941 se dobrovolně přihlásil na vojnu, kde byl několikrát velmi vážně zraněn na noze a hlavě.

Následně pak odešel do civilu a začal s herectvím. I přesto, že mu otec dal ultimáta, nedal se. Nakonec ho vydědil. Lex si i přesto šel za svým dětským snem.

Poté zamířil do Hollywoodu, ale ze začátku si nepočínal zrovna dobře. Dostával jen samé malé a nedůležité role.

V roce 1949 se na něj konečně usmálo štěstí. Získal roli tmavovlasého Tarzana, což byla v Americe opravdu velká role. Jenže po 4 letech ho role začala unavovat a nechtěl být zaškatulkován jen jako urostlý divoch. Proto také skončil.

V této době to pro herce bylo jedno z nejtěžších období života. Jeho manželství s Lanou Turner bylo v troskách. Údajně vyprchala jiskra po Lanině potratu. Rozhodl se tedy se vším skončit a odjet do Evropy.

Točil převážně v Itálii, kde si ho všiml slavný producent, který mu nabídl roli ve westernovém snímku Vinnetou. Od těchto dob se zapsal do podvědomí diváků jako charismatický Old Shatterhand.

Během života v Německu se zamiloval do další ženy, švýcarské studentky herectví Irene Labhart. Ta však zemřela během jeho natáčení slavného filmu na leukémii. Bylo to pro něj strašně těžké. Začal se utápět v depresích a holdoval alkoholu. Nakonec se vrátil do své rodné země.

Po návratu do Ameriky už o něj ale nikdo nestál a šlo to s ním z kopce. Jednoho dne, kdy šel za svou další vyvolenou, mu náhle odešlo srdce. Přímo na ulici dostal infarkt a zemřel.

Nikdo ani nevěděl, že na ulici leží slavný Old Shatterhand. Pravděpodobně k jeho smrti přispěl alkohol, cigarety a špatná životospráva.

Související články

Další články