Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Okultní muzeum Warrenových: Panenka Annabelle a další předměty vás mohou i zabít

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
děs
Snímky jako V zajetí démonů a Annabelle v době premiéry upoutaly pozornost na manželský pár, který byl dlouho známý jen lidem, kteří se zajímali o paranormální jevy. Démonologové Ed (†79) a Lorraine (†92) Warrenovi svými příběhy inspirovali spisovatele i filmové tvůrce. Za svou dlouhou kariéru lovců paranormálních jevů nasbírali spoustu předmětů, které následně vystavili ve svém okultním muzeu. To se nachází ve městě Monroe v Connecticutu a návštěvníci tam mohou nalézt artefakty, které mohou člověku přivodit i smrt.

Ed Warren a Lorraine Warren jako pár vždy tvrdili, že je spojil sám Bůh. Lorraine měla odmala dar, viděla auru lidí kolem sebe a díky tomu mohla pozorovat i auru bytostí, které už na tomto světě nebyly v lidské podobě. Ed se stal démonologem proto, že dle svých tvrzení vyrůstal v domě, kde strašilo. Když se tito dva lidé dali dohromady, bylo jasné, kam jejich cesta povede – stali se z nich paranormální vyšetřovatelé.

Warrenovi během své dlouholeté kariéry podle dostupných informací vyřešili více než 10 000 případů, během jejichž řešení zabavili velkou spoustu artefaktů. Ty posloužily k tomu, aby pár založil okultní muzeum, díky kterému se nejen hororoví fanoušci mohou setkat se zlem tváří v tvář. Místo, kde se nachází tolik negativní paranormální energie, musí být jedenkrát do týdne vysvěceno knězem.

Panenka Annabelle

Zřejmě nejvyhledávanějším artefaktem je skutečná panenka Annabelle. Ta je oproti té filmové vzhledově podstatně méně děsivá – jedná se o obyčejnou hadrovou pannu s vlasy z červených provázků. Zdánlivě nevinné hračky však není radno se ani dotýkat, proto se v muzeu dočkala speciální skleněné vitríny, na kterou by návštěvníci také neměli sahat. Annabelle byla Warrenovými zabavena ženě jménem Donna, která ji dostala jako dar od své matky, která panenku koupila v antiku. Donna nejprve po domě nacházela Annabelle v polohách, v jakých ji rozhodně nenechala, následně nacházela vzkazy na pergamenu, který doma ani neměla, a tak se rozhodla spojit se s médiem. Bylo jí řečeno, že v panence přebývá duch holčičky jménem Annabelle Higgins, která zemřela v 7 letech a její bezvládné tělo bylo nalezeno na místě, kde nyní stojí dům, který Donna obývá. Donna proto začala s panenkou komunikovat, netušila ale, co tím způsobila.

Tím, že s panenkou Donna začala komunikovat, dovolila entitě v ní zaplavit své obydlí její energií. Panenka začala být víc a víc děsivá, a dokonce přivodila jednomu z Donniných přátel ošklivé rány na hrudi, které nešlo vysvětlit jinak než jako paranormální úkaz. Donna se nechala svými přáteli přesvědčit k přivolání kněze, který se ovšem panenky zalekl, a tak zavolal zkušenějšího duchovního. Ten okamžitě kontaktoval Eda a Lorraine, kteří zjistili, že v panence nepřebývá duch holčičky, nýbrž nelidská entita ve formě démona. Annabelle manželé zabavili a kněz musel byt Donny vysvětit.

Právě až jako artefakt v muzeu Warrenových způsobila Annabelle to nejhorší. Jednoho dne se místo rozhodl navštívit mladý pár, který využil i možnosti přednášky od samotného Eda. Když jim řekl, že panenka někoho zranila, mladík začal klepat na vitrínu a řvát směrem k Annabelle, že pokud někomu způsobila zranění, tak ho má zranit také. Ed ho i s jeho dívkou z muzea vykázal. Mladík společně se svou přítelkyní jel domů na motorce a během cesty si z panenky utahoval. Najednou však nad motorkou ztratil kontrolu a naboural přímo do stromu. On sám zemřel a jeho dívka z nehody vyvázla jen náhodou. Přes rok byla hospitalizovaná v nemocnici, a když byla dotázána, co přesně se stalo, řekla, že ona a její přítel si utahovali z panenky a v tu chvíli se stala motorka neovladatelnou.

Další artefakty

Mezi další artefakty se řadí například dětské náhrobní kameny, které byly používány jako satanistické oltáře. Do vlastnictví dnes již zesnulých Warrenových patřila i spousta hraček, z nichž má být valná většina posedlá duchy. V muzeu jsou i staré varhany, které prý začnou každý večer přesně v 9 hodin samy hrát. Mnoho artefaktů pochází i z Afriky a provází je síla černého voodoo. Nejednoho návštěvníka rovněž zaujme i sbírka krucifixů, které byly údajně použity při vymítání a jsou znečištěny démonem, který nezvládl sílu víry v Boha. Na krucifixech jsou o jejich přítomnosti i důkazy – ohnuté dřevo, spálená místa a vyrytá písmena.

Související články

Další články