Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Okno smrti: Janu Masarykovi se stalo osudným před 71 lety

Okno smrti: Janu Masarykovi se stalo osudným před 71 lety
Zdroj: archiv
Předchozí Další
+ Dalších 14 fotografií
smrt
Smrt Jana Masaryka nebyla nikdy vyřešena. Dne 10. března 1948 byl ministr zahraničních věcí Jan Masaryk nalezen mrtev pod oknem koupelny svého bytu v Černínském paláci. Zprvu se hovořilo o tom, že se jedná o jasnou sebevraždu. Případ jeho smrti byl poté několikrát posuzován a uzavřel se až v roce v roce 2003 jako vražda neznámým pachatelem. Připomeňme si tohohle velikána a fotky, které neměl nikdo nikdy vidět.

Přestože byl Jan Masaryk váženou osobností své doby, nebyla doposud zveřejněna celá fotodokumentace z místa smrti a z jeho bytu. Tyto snímky byly pořízeny kriminalisty, kteří smrt vyšetřovali a kteří se 10. března 1948 v 7:38 k tragédii dostavili.

Nikdy se s jistotou neprokázalo, že Masaryk spáchal sebevraždu. Je tedy možné, že byl z okna vyhozen svým vrahem.

Smrt ministra zahraničí byla způsobena pádem z okna, což potvrdila pitevní zpráva. Masarykovi nalezli v plicích krev, což značí, že následkem pádu došlo k velkému zranění. Jan Masaryk měl poraněnou pánev, přetrženou srdečnici a další zranění neslučitelná se životem.

Uznávaný historik Pavel Žáček zveřejnil na webu minulost.cz unikátní a dosud nepublikované fotografie mrtvého ministra. Ty byly pořízeny krátce po Masarykově smrti a zatím nebyly veřejnosti předloženy. Zavzpomínejme tedy na Jana Masaryka, který svůj život 10. 3. 1948 ukončil.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy