Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Okamurovi už stojí chlouba: Stavba Takešiho hradu vyšla na desítky milionů

Okamurovi už stojí chlouba: Stavba Takešiho hradu vyšla na desítky milionů
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
Bydlení

Podnikatel a šéf strany SPD Tomio Okamura (49) staví téměř tři roky honosnou vilu na pražském Břevnově, která nejenom u sousedů budí rozporuplné pocity. Sídlo, které někteří přejmenovali na Takešiho hrad, vyšlo na zhruba 20 milionů korun. Přestože dům není ještě zcela hotový, stavba se už pomalu blíží k finálním úpravám. 

Předseda SPD a podnikatel Tomio Okamura to s výstavbou své honosné vily neměl od začátku vůbec jednoduché.

Tomio chtěl začít stavět už v roce 2014, ale musel počkat na změnu stavebních předpisů, protože tehdy mu stavbu zatrhli úředníci městské části.

Politik proto se stavbou začal až v roce 2018, ale ani tři roky poté, v roce 2021, ještě není vila dostavěná. Na druhou stranu už to začíná konečně vypadat, že se přezdívaný Takešiho hrad blíží do finále a Tomio by v něm mohl zanedlouho bydlet.

Vila Tomia Okamury: Je to opulentní dortík, říkají sousedé

Budoucí velkolepé sídlo předsedy SPD budí mezi jeho budoucími sousedy rozporuplné reakce. Ne všem se taková extravagance v jejich ulici líbí.

"Já bych v tom rozhodně bydlet nechtěla. Nechci ale nikoho urazit, jemu se tam snad bude líbit," řekla před časem budoucí Tomiova sousedka pro eXtra.cz.

"Je to jako opulentní dortík," vyjadřuje se vtipně další. "Líbí se mi, i když se tedy všichni diví, proč je to v takovém stylu. Ale já to chápu, myslím si, že to je zkrátka jeho styl," uvádí další z místních.

V polovině roku 2019 byli reportéři u břevnovského pozemku a tehdy byla hotová jen kostra přízemí.

V současné době získává sídlo Tomia Okamury už finální podobu a vypadá to, že se podnikatel a politik bude zanedlouho stěhovat. Uvidíme, jak svou tvrz ještě v budoucnu vyšperkuje.Související články

Další články