Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Okamurova hacienda za 20 milionů: Stavba se vleče, tohle se změnilo za 7 měsíců

Okamurova hacienda za 20 milionů: Stavba se vleče, tohle se změnilo za 7 měsíců
Zdroj: eXtra.cz, Profimedia.cz
+ Dalších 21 fotografií
okamurova vila
Kdy se poslanec a podnikatel Tomio Okamura (47, za SPD) nastěhuje do svých kuželů za 20 milionů? Dokončení jeho břevnovské haciendy je v nedohlednu. Na podzim vyhnali dělníci vilu do třetího patra a po sedmi měsících jsou na tom stále stejně. Chybí okna, o interiérech nemůže být řeč, finální podobu už ale začíná dostávat fasáda.

Tomio Okamura si bude žít jako japonský císař. Otázkou je, zda se toho vůbec dočká. Stavba na pražském Břevnově roste pomaleji než platy politiků. Možná i proto, že na ní v pondělí pracovali pouze tři lidé.

Šéf kontroverzní strany SPD si už ale na zpoždění nejspíš zvykl a ani mu nevadí. Povolení začít vilu budovat totiž získal už v roce 2014.

V úzkých rourách chce mít všechno, co k životu potřebuje. Dům má mít čtyři patra, patrně včetně přízemí, ve kterém bude garáž až pro pět vozidel. Jasnější kontury už začíná dostávat fasáda. Oranžová cihla je možná definitivní, ale těžko říct, přesnou zamýšlenou podobu Okamura zatím neukázal.

Jak jde čas se stavbou Okamurovy haciendy

Sousedé z poslancova budoucího příbytku dvakrát nadšení nejsou. "Je to jako pěst na oko. Všechno okolo je hranatý a pak tady narazíte na tohle. Nechci se na to dívat a už vůbec bych v tom nechtěla bydlet," řekla eXtra.cz jedna z místních.

Uvnitř domu není hotové nic, dělníci do připravených děr zatím nevsadili ani okna. Pokud se Okamura nastěhuje do konce roku, bude to zázrak.

Tomio Okamura a jeho tubusový dům

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy