Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Okamura cizince miloval a tulil se k nim! Tady máme důkaz z roku 2011!

Zdroj: Miss Expat
Přesně tak! Tomio Okamura (SPD) měl cizince tuze rád. Dnes je to zarytý xenofob a hlasy svých voličů získává primárně tím, jak se staví k uprchlické krizi. Svého času ale Okamura podporoval všechny různé menšiny. V roce 2011 byl jedním z tváří soutěže krásy Miss Expat. Kde byly tenkrát jeho xenofobní názory?

Příští týden se konají volby a každá z kandidujících stran má napilno. SPD získává své voliče primárně díky svým postojům vůči uprchlické krizi a menšinám v Česku. Není to ale tak dávno, kdy se Tomio Okamura ještě k cizincům tulil a plácal je po zádech.

V roce 2011 byl právě xenofob Tomio Okamura jedním z organizátorů soutěže krásy Miss Expat. Do této soutěže se mohla přihlásit jakákoliv cizinka žijící v Česku. Účast byla sice nízká, ale 52 dívek také není špatné číslo. „Soutěž je určena pro všechny svobodné a bezdětné dívky od 18 do 27 let žijící na území České republiky, pracující či studující, které se narodily s jiným než českým občanstvím. Jiné omezení pro zápis do soutěže nebyl,“ řekla pro iDNES.cz před šesti lety Dana Gregorová, organizátorka projektu.

Tomio Okamura byl tehdy viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur a oddaně bojoval za práva menšin a přistěhovalců. Jak uvedla sama organizátorka projektu, hlavní cílovou skupinou soutěže jsou cizinky pocházející z různých kulturních prostředí. „Právě možnost přiblížení jejich kulturní či společenské odlišnosti je samotnou podstatou projektu. Projektu, který by rád odlehčenou formou umožnil nahlédnout mladým lidem do intimního světa příchozích, kteří měli své důvody, proč přišli a proč zde zůstali,“ dodala Gregorová.

Tehdy Tomiovi nevadilo, že by jedna z dívek, které se soutěže zúčastnily, byla například muslimka. Chlubil se jimi, vystupoval s nimi a všude je s sebou vodil.

No, pane Okamuro, zřejmě nám dlužíte vysvětlení.

Související články

Další články