Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

3 kg těžký jazyk! Tento medvěd vejde do učebnic!

Medvěd jménem Nyan Htoo a jeho tříkilový jazyk.
Zdroj: profimedia
Tento medvěd ušatý nejspíše trpěl vzácnou elefantiázou, což je infekční nemoc, projevující se ztloustnutím kůže a podkoží kvůli ucpání lymfatických uzlin a cév. Jeho jazyk mu narostl do obřích rozměrů a musel být chirurgicky odstraněn.

Medvěd jménem Nyan Htoo měl být spolu s bratrem součástí nelegálního prodeje v Číně. Byl však zachráněn myanmarskými mnichy, kteří si je vzali pod svá ochranná křídla.

Tento medvěd Nyan trpí zvláštní chorobou, která způsobuje zvětšování jazyka. Pravděpodobně šlo o elefantiázu. U medvěda to byl zatím ojedinělý případ.

První operaci podstoupil vloni, místo zlepšení však přišel pravý opak. Jazyk mu ještě více natekl a značně ho omezoval. Odborníci z celého světa přispěchali medvědovi na pomoc a obří tříkilový jazyk mu odstranili během čtyřhodinové operace.

„Byla to pro nás příležitost výraznou měrou využít našich odborných znalostí ke zlepšení kvality života zvířete a majitelů, kteří o něj pečují,“ řekla odbornice z univerzity ve skotském Edinburghu Heather Bacon britskému webu The Guardian.

Související články

Další články