Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Ohrozili slušné lidi a ignorují boj s koronavirem: V Uherském Hradišti se popíjelo na zahrádce

Zdroj: Policie ČR
+ Dalších 17 fotografií
porušení
Vládní nařízení o omezeném vycházení a zákazu provozu restauračních zařízení platí již několik dní a drtivá většina lidí je respektuje. I tak se ale najdou lidé, kteří se řídí vlastním "rozumem" a vládu neposlouchají. Důkazem je například hospoda v Uherském Hradišti.

Nezbytné cesty do práce, na nákup, k lékaři nebo na krátkou procházku mohou být kvůli některým jedincům zakázány také. Nařízení vlády o provozu restauračních zařízení v době koronaviru ví lidé v Česku už minimálně týden, o omezeném pobytu venku se ví od pondělí, i přesto se nachází lidé, kteří nedodržují ani jedno.

Lhostejnost vůči nařízení

Zhruba dvacet lidí v hospůdce v Uherském Hradišti se rozhodlo ve čtvrtek odpoledne popíjet na zahrádce téhož podniku. Ať už šlo o alkoholické nebo nealkoholické nápoje, podle nových opatření a nouzového stavu tam neměli vůbec být. Porušili tak zákaz pohybu osob, který byl vládou vyhlášen.

"V tomto případě se nejednalo o nezbytnou cestu do zaměstnání, k lékaři či na nákup," uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Na případ upozornil web Novinky.cz. I provozovatel restauračního zařízení se dopustil přestupku, a to tím, že i když prodával nápoje a potraviny přes okénko, nechal zákazníky vysedávat na zahrádce.

Odpoledne za miliony

"Dokonce byla před restaurací tabule, kde bylo psáno, že je otevřena zahrádka. Máme zjištěno, že byla otevřena i v neděli," podotkla Kyšnerová. "Městský úřad může v rámci nouzového stavu uložit pokutu až 20 tisíc korun," dodala mluvčí. Majiteli restaurace může být rovněž uložena sankce, a to až do výše tří milionů korun.

Vše o koronaviru se můžete dočíst zde.

Související články

Další články