Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Ohrozil snad životy lidí kolem? Po úprku Rychtáře z vily jeho ex probíhají manévry: Divnou vodu ve studni řeší hasiči i policie!

Zdroj: David Zápal, eXtra.cz
+ Dalších 18 fotografií
Jak jsme vás již informovali, Josef Rychtář (59) se stal de facto bezdomovcem. Než by ho potupně exmanželka vyhazovala z kdysi společné vily, radši se odstěhoval. Jenže po něm zůstala šílená spoušť a kvůli nebezpečí zasažení spodních vod byly zalarmovány snad všechny úřady. Prohlédněte si aktuální fotky z místa činu!

Josef Rychtář se narychlo odstěhoval bez ohlášení, s ním i syn Honza, který vždy stál za otcem a soud by mu vystěhování stejně brzy nakázal.

Redakce eXtra.cz dům v Říčanech i přilehlou provozovnu Rychtářovy bývalé firmy navštívila a nestačila se divit. Zdemolována je elektrika, kdosi vytrhal všechny možné kabely, elektrické zásuvky, rozvody plynu, vody, všechno je v dezolátním stavu. Někdo použil hodně hrubé síly, aby vlastníkům uškodil.

„Všechno jsme samozřejmě nahlásili policii. Rozsudek soudu byl jasný. Josef Rychtář měl prostory opustit pouze s majetkem své firmy a rozhodně neměl právo demolovat náš majetek. Předběžnou škodu odhaduji na čtvrt milionu. Vždyť někdo uřízl i topení, ukradl motory od vrat, vytrhl mosaznou schránku, zvonek, ba i to pitomé prkýnko na záchod zmizelo. Chybí kotel na tuhá paliva, čerpadlo ve studni. Zdevastoval rozvody po domě. Odmontoval karmu, zmizela světla. Je toho moc. Asi měl dotyčný radost z toho, že mi škodí, že budu muset všechno dávat do pořádku a kupovat. Ale pro mě je nejdůležitější, že Rychtář už je pryč,“ říká starší syn vdovce po Ivetě Bartošové, který ho ale jako otce nejen kvůli chování k matce Darině Nové už dávno odepsal.

„Ve studni je na hladině jakýsi film. Prší, může se to dostat do spodních vod. Nevím, jestli jde o naftu, nějaký olej nebo něco jiného. Nevezmu si na triko, že by to mohlo někomu zdravotně ublížit. Zburcoval jsem všechny možné složky, aby to řešily,“ prozradil nám mladý muž. Na místo během naší návštěvy přišly dámy z říčanského odboru životního prostředí a později dorazilo i několik aut hasičů plus policisté. Nakonec se rozhodlo, že vzorky vody spolumajitel pošle na rozbor a poté se rozhodne, co dál.

Josef Rychtář pro expres.cz napůl devastaci přiznal, ale jen v objektu, kde pobýval i se svou firmou. Ostatní hází na lidi najaté Darinou Novou na opravu vily. „Ti se tam v době, kdy k ničení našeho majetku došlo, prokazatelně nepohybovali. A navíc na rozdíl od Josefa Rychtáře k takovému jednání neměli ani motivaci,“ dodal syn Josef.

Související články

Další články