Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Ohromný volební průšvih: Muž „volil“ Karla Habsburského prezidentem. Neplatný lístek se ale nenašel!

Bylo podáno 61 stížnosti na půběh prezidentských voleb.
+ Dalších 19 fotografií
Celkem 61 stížností na prezidentské volby v Česku bude muset řešit Nejvyšší správní soud (NSS). Přesně tolik jich totiž obdržel před vypršením zákonné lhůty. Snad největší záhadou je tvrzení muže, který si prý vyrobil vlastní hlasovací lístek pro Karla Habsburského. V jeho okrsku však volební komise žádný neplatný hlas nezaznamenala.

Průběh prezidentských voleb, z nichž vyšel již podruhé jako vítěz Miloš Zeman (73), zřejmě nebyl tak hladký, jak by se mohlo zdát. Nejvyšší správní soud obdržel na 61 stížností na jejich průběh, jimiž se bude muset zabývat.

Jednu z nich podal muž z Prahy 1, který zapeklitou situaci sám vytvořil. Podle jeho slov si vyrobil hlasovací lístek pro Karla Habsburského ze šlechtické dynastie, která vládla Rakousku-Uhersku. Příznivci obnovení monarchie v Česku o něm už dlouhá léta mluví jako o potenciálním novodobém českém králi.

Jenomže jak muž poznamenal, volební komise v okrsku žádný neplatný hlas nezjistila. Proto se rozhodl podat stížnost. Na soud se musel obrátit hned dvakrát, jelikož poprvé ji podal příliš brzy.

Pokud muž mluví pravdu, zůstává otázkou, co se s jeho vlastnoručním lístkem stalo. Je vyloučeno, že by se jen tak ztratil. Připadl snad jednomu z oficiálních kandidátů? Snad se záhada co nejdřív vyřeší a soud podá uspokojivé vysvětlení.

Mohlo by vás zajímat

Další články