Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Ohromný požár na pražské Kampě: Probíhá evakuace obrazů, jeden zraněný

Ohromný požár na pražské Kampě: Probíhá evakuace obrazů, jeden zraněný
Zdroj: Hasiči Praha
+ Další fotografie
požár
Pražany ve středu vyděsil ohromný dým, který se začal šířit nad Kampou. Na místo musely vyjíždět tři jednotky hasičů a stále tam zasahují. V areálu Muzeum Kampa začaly hořet kabely v technické místnosti. Jeden člověk musel být ošetřen záchranáři.

Kolem druhé odpoledne vypukl v ulici Sovových mlýnů v Praze požár. Na místě zasahují tři jednotky hasičů, které dorazily z centrální a smíchovské stanice, a mimo to tam zasahuje také Hasičský útvar ochrany Pražského hradu. O požáru informovali Hasiči Praha na sociální síti Twitter.

V areálu Muzeum Kampa začaly hořet elektrické rozvody v technické místnosti. Hasiči museli vyrážet k hořící budově, ve které se nachází tlakové lahve. Krom hasičů musela na místě zasahovat i zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy, která ošetřila jednoho člověka. Hasiči zplodiny hoření odvětrávají přetlakovou ventilací.

Plameny jsou pod kontrolou

V Sovových mlýnech bydlí i mecenáška Meda Mládková. Ta je naštěstí v pořádku. "Pro všechny obdivovatele Medy Mládkové jen dodávám, ze paní Meda je v pořádku. Bydlí v jiné části muzea. Nyní řešíme kouř a odvětrávání místností," napsal na twitter Jiří Pospíšil.

Protože se zplodiny dostaly i do výstavní části, na místě probíhá také evakuace obrazů. Plameny se naštěstí podařilo dostat pod kontrolu a dále se už nešíří. Jak to na místě aktuálně vypadá, se můžete podívat do fotogalerie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy