Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Ohromné neštěstí v Moskvě: Autobus najel na schody do metra, zemřelo 5 lidí

V Moskvě v pondělí najel linkový autobus na schodiště vedoucí do metra. Při nehodě, kterou si nikdo nedovede vysvětlit, zahynulo pět lidí. Dalších patnáct zraněných bylo převezeno do nemocnic. Policie už vyloučila možnost, že se jednalo o teroristický útok.

Řidiče, který s autobusem vjel mezi lidi, už zadržela policie. Tragická nehoda se stala na západě Moskvy u vstupu do stanice metra Slavjanskij bulvar. Nikdo si nedovede vysvětlit, jak se neštěstí mohlo stát. Na místě zemřelo pět lidí a dalších patnáct je zraněných. Do nemocnic je převážely tři vrtulníky, někteří jsou v kritickém stavu.

Podle svědků vjel autobus nejprve na chodník a potom hned na schodiště vedoucí do vestibulu metra, kde se zastavil. Osmapadesátiletý řidič pracuje pro dopravce už 17 let a tvrdí, že vozu selhaly brzdy, píše server rt.com. Jeho nadřízený nevyloučil možnost, že šofér za volantem usnul.

Možnost, že šlo o teroristický útok, je podle zdrojů z moskevské radnice už vyloučena. Starosta ruské metropole kondoloval pozůstalým a z jeho nařízení v brzké době proběhne technická kontrola všech linkových autobusů obsluhujících Moskvu. Nehoda bude ještě předmětem policejního vyšetřování.

Související články

Další články