Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Ohromná bolest Charlotte Gottové (13): Svědectví o dojemném natáčení rozlučkové písně s tátou (†80)

Charlotte Ella Gottová a Karel Gott při natáčení písně Srdce nehasnou (2019).
Zdroj: reprofoto Youtube
+ Dalších 10 fotografií
SMUTEK
Už v květnu, kdy se dojemná píseň Srdce nehasnou objevila na internetu, se poslední hudební sbohem Karla Gotta (†80) s dcerou Charlotte Ellou Gottovou (13) stala obrovským hitem. Všichni tušili, že se Mistr loučí. A podle účastníka natáčení o tom dobře věděla i smutná zpěvákova dcera.

Videoklip na YouTube láme rekordy, v době psaní článku měl už 16 a půl milionu zhlédnutí. Song o loučení odcházejícího otce s mladičkou dcerou, které dává do života rady, prostě nemůže nedojímat. Už samotné natáčení zpěvu božského Karla a Charlotte přitom bylo velmi emotivní.

Všechno se to seběhlo docela rychle v lednu na začátku roku. Pan Karel Gott byl trochu unavený. Přesto i ve chvílích, když si potřeboval dát pauzičku, byl vždy plně koncentrovaný na práci, kterou jsme dělali, a neustále se ptal, jestli vše zpívá v pořádku a jestli by něco nemohl vylepšit. To mě dojalo. Potvrdil svůj největší charakteristický rys v několika málo větách. Byl milý, se všemi se bavil rovně, naslouchal a pokaždé byl připraven pracovat na svém výkonu. Od takové legendy by to málokdo čekal. Ale právě pro tento svůj přístup se legendou stal,“ prozradil eXtra.cz producent nahrávky a také kytarista a basák Lukáš Chromek.

Dcera věděla

„Ivanka přinesla na natáčení výbornou domácí tlačenku a koláče. Byla to nejlepší tlačenka, co jsem kdy jedl,“ vzpomíná.

Stejně jako režisér klipu, i hudebník, který měl na starosti natáčení songu, má pro třináctiletou dceru Karla Gotta Charlotte Ellu Gottovou jenom slova uznání. A navíc i pochopení. „Vím, že Charlotka měla respekt k textu písně. Věděla, o čem zpívá a nebylo to pro ni lehké. Občas jsme ji museli všichni povzbudit, že je to jen píseň. Je to citlivá slečna. Povzbuzovali jsme ji, aby třeba zkusila více verzí. Bylo pro ni přitom z pochopitelných důvodů těžké zpívat zrovna takovou píseň dokola, což je ve studiu třeba,“ říká Lukáš.

Richard Krajčo (42), který je jedním z hlavních autorů posledního songu v životě Karla Gotta, vládl pevnou rukou.

Rekord

„Na zpěvech se pracovalo jiným způsobem. Pro Karla to byl nestandardní, vypravěčský výraz. Pro Charlotte zase jedna z prvních studiových zkušeností. A Richard měl jasnou představu o tom, jak by jejich projev měl znít, a korigoval si to,“ vybavuje si producent.

Věděl vůbec, že de facto tvoří dějiny?

„Podle mě je důležité, že Richardovi se opravdu povedlo v textu vystihnout vše, co bylo třeba říci. Když jsem ten materiál slyšel v jeho demoverzi, tušil jsem, že by to mohlo být velké. Ale nikdo se samozřejmě neodvážel domýšlet, že to bude Karlova poslední píseň. Nicméně za poslední dva dny si ji na YouTube pustily miliony lidí, podle mě je to český rekord. Chápu to tak, že v nich písnička opravdu zarezonovala,“ dodal Lukáš Chromek.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy