Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ohnivé peklo na škole v přírodě: Chata v Českém ráji lehla popelem. Uhořeli v ní student a učitelka!

Podle dostupných informací by oběťmi měli být student a učitelka.
(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
Obrovské neštěstí se stalo v pátek nad ránem. Rekreační chatu zachvátil požár a v jeho plamenech zemřeli dva lidé. Další tři lidé byli zraněni a skončili v nemocnici.

Měl to být jejich nejkrásnější zážitek na závěr školního roku. Pobyt na škole v přírodě se ale pro děti a jejich učitele proměnil v peklo.

Rekreační chata u Drhlenského rybníka v Českém ráji, ve které byly děti ubytované, začala hořet zatím z neznámých důvodů kolem druhé hodiny ráno. Hasiči k chatě, která už byla komplet v plamenech, dorazili až po půl hodině od nahlášení požáru, a to kvůli komplikovanému terénu – je ukryta v lesích a nebylo prý snadné ji najít, píše Blesk.cz.

S požárem bojovalo 20 cisteren. Evakuováno bylo 31 lidí. Bohužel byla na místě také nalezena dvě ohořelá těla. Jak uvádí TN.cz, podle zasahujícího lékaře by se mělo jednat o studenta a jeho učitelku. Další tři lidé byli podle webu převezeni do mladoboleslavské nemocnice.

Podle neoficiálních informací byli v chatě ubytováni středoškoláci, pravděpodobně studenti sklářské školy, uvádí Český rozhlas. Děti byly odvezeny do hasičské zbrojnice v Kněžmostu, kde se o ně starají psychologové a odvezou si je ještě dnes rodiče.

Související články

Další články