Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ohnivé peklo: 8 fascinujících i děsivých fotografií požáru uhelného dolu

Bez komentáře: Hořící uhelný důl Hazelwood.
Zdroj: Archiv
+ Další 4 fotografie

Obrovské ohnivé stěny tyčící se k nebi. Tak by se dal ve stručnosti popsat požár australského uhelného dolu Hazelwood, nacházejícího se nedaleko městečka Morwell.

„Připomíná to spíš výbuch sopky,“ konstatoval jeden ze zasahujících hasičů.

Oheň zachvátil území o rozloze více než 400 hektarů a plameny dosahují až padesátimetrové výšky. Koncentrace oxidu uhelnatého ve vzduchu se neustále zvyšuje a staří a nemocní obyvatelé Morwellu (stejně jako malé děti a těhotné ženy) již byli místními úřady vyzváni, aby raději dočasně opustili své domovy.

Jako by nebylo problémů i tak dost, odborníci varují, že v oblasti nyní hrozí masivní sesuvy půdy. Požárníci do důlní jámy nalili již desetitisíce litrů vody a není jasné, zda stěny dolu vydrží.

Požár způsobil zatím neznámý žhář, který 9. února zapálil nedaleký les. Rychle se šířící oheň se bohužel nepodařilo dostat pod kontrolu a v plamenech se tak nakonec ocitl i Hazelwood.

Související články

Další články