Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

OHNIVÁ SHOW NA PLZEŇSKU! V Přešticích na náměstí něco explodovalo

V plzeňských Přešticích bylo o silvestrovské noci hodně rušno. Na náměstí něco explodovalo. Kdo má explozi na svědomí?

Na Facebooku a dalších webech se objevilo video, které vzniklo o silvestrovské noci v plzeňských Přešticích. Došlo k velké explozi a je štěstí, že nikdo nebyl zraněn.

O silvestrovské noci je povoleno používání standardní pyrotechniky, ale toto na první pohled vypadá skoro na armádní arzenál. "Viděl jsem část videa na Facebooku. Bližší informace k incidentu ale nemám. Nemyslím si však, že šlo o výbuch plynu v kanále. Vypadá to na explozi na otevřeném prostranství,“ řekl webu Blesk.cz starosta Přeštic Karel Naxer.

„Mluvili jsme s tvůrci efektu, kteří uvedli, že prostor kolem plánované exploze zabezpečili proti vstupu osob, což doložili i videem a také nám uvedli, jak vlastně celý efekt vytvořili. Podle nich šlo o volně prodejnou zábavní pyrotechniku a kanystřík s řepkovým olejem,“ uvedli na webu krimi-plzen.cz. „Efekt spočívá v prvotním výbuchu, který do vzduchu rozptýlí kapalnou hořlavou látku, například benzín, naftu či olej. Právě zde použitý řepkový olej nejčastěji používají plivači ohňů na středověkých ukázkách. Následně látka, již rozptýlená ve formě aerosolu velice efektně a rychle vyhoří a vytvoří ohnivý hřib. Nebezpečné by to bylo, kdyby v tom výbuchu někdo stál, pak by samozřejmě utrpěl popáleniny, u výbuchu ale zabíjí buď střepiny nebo tlaková vlna, což u tohoto efektu není,“ uvedl pro web krimi-plzen.cz oslovený odborník.

Související články

Další články