Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Ohnivá apokalypsa v Austrálii: Největšími žháři jsou ptáci, zemřela skoro miliarda zvířat

Zdroj: Instagram
+ Dalších 11 fotografií
galerie
Austrálii postihly nejhorší požáry, jaké obyvatelé této země zažili. V plamenech našla smrt už téměř miliarda zvířat, někteří lidé opouštějí své domovy a jiní jsou v nich naopak uvězněni. Ačkoliv v létě jsou na kontinentu vzhledem k horku a suchu požáry celkem běžné, na peklo takových rozměrů se nemohl nikdo připravit. Těmi největšími žháři, kteří oheň roznáší, jsou paradoxně ptáci. Proč roznášejí žhavé větve a podpalují buše?

Snímky z ohnivého pekla v Austrálii jsou na jednu stranu fascinující, především ale vženou slzy do očí i tomu největšímu cynikovi. Mrtvá zvířata, obloha zbarvená do ruda, lidé prchající před zkázou, i takový pohled nabízí fotky tragédie, která nemá obdoby.

Téměř miliarda zvířat v plamenech uhynula. Ať už se jednalo o klokany, koaly, či hospodářská zvířata a mazlíčky. Jen okřídlení tvorové se trýznivé smrti vyhnuli, ba dokonce ji těm, kteří neměli možnost úniku, způsobili. Vědci totiž prokázali, že tři druhy dravých ptáků (luňák hnědý, luňák hvízdavý a raroh proměnlivý) roznášejí žhavé a doutnající větve do požárem nezasažených buší. Oheň vyžene z úkrytů jejich potravu.

Na to, s jakým neštěstím Australané bojují, se podívejte v galerii. Pokud chcete lidem a zvířatům v nouzi poskytnout pomoc ve formě příspěvku, na internetu je hned několik organizací s transparentními účty, na které můžete peníze poslat.

Související články

Další články