Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Ohlušující rána a pak strach: Na poli v Německu se objevil záhadný obří kráter

+ Další 3 fotografie
Kráter
V západním Německu se na poli objevil obří kráter. Místní občané si zprvu mysleli, že tam spadl meteorit. Policie tuto variantu vyvrátila a zjistila, že kráter způsobil výbuch bomby z 2. světové války.

V německém městě Limburg tamější občany vyděsil kráter, který se po hlasitém výbuchu objevil na poli. Nejdříve si mysleli, že jej způsobil pád meteoritu. Nicméně tato varianta byla vyvrácena.

Výbuch nastal v neděli uprostřed noci. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, kráter je ovšem 10 metrů široký a 4 metry hluboký.

Experti zjistili, že se jednalo s největší pravděpodobností o nevybuchlou bombu z druhé světové války. Výbušnina podle nich byla leteckou bombou, která byla čtyři metry hluboko. Měla chemickou rozbušku a úřady potvrdily samovolné vybuchnutí bez vnějšího spouštěče.

„Kvůli bývalému železničnímu skladu byla tato oblast na konci války učiněna bombardovacím cílem,“ uvedl mluvčí města Limburg Johannes Laubach. Proto ho výbuch moc nepřekvapil. Podívejte se do fotogalerie na obří kráter.

Mohlo by vás zajímat

Další články