Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

OHLASY na film Smrtihlav byly velkolepé!

OHLASY na film Smrtihlav byly velkolepé!
Zdroj: oficiální zdroj
Předchozí Další
+ Dalších 11 fotografií
Nový zahraniční film s účastí hollywoodských hvězd, který se věnuje velkému českému příběhu druhé světové války – atentátu na Heydricha. Výpravný Smrtihlav se však od většiny předešlých zpracování výrazně liší. Vedle československých parašutistů totiž sleduje i život a vzestup samotného Heydricha. Film vznikl na základě oceňované knihy HHhH Francouze Laurenta Bineta, jejíž pojmenování znamená Himmlers Hirn heisst Heydrich, neboli Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich. A jaké jsou na film ohlasy?

"Heydrich je ve Smrtihlavu mrazivý a jde z něj hrůza,” říkal v rozhovoru pro Radiožurnál.

"Pro mě to byl silný emocionální zážitek. Po filmu jsem zůstala sedět na místě zcela zasažena emocemi ještě po té, co se sál vyprázdnil. A to je podle mého přesvědčení nejlepší vizitka pro film. Přeji mu, aby byl na své cestě za diváky úspěšný a přinesl jim nejen kvalitní zážitek ale i trochu zamyšlení nad životními hodnotami,“ svěřila se po slavnostní premiéře pokrevní příbuzná Jana Kubiše, jeho praneteř, právnička Dagmar Raupachová.

"Před každým filmovým zpracováním této dramatické události cítím napětí. Upřímně za sebe říkám, že bych nejraději viděla dokument a jen samá ověřená fakta. Na druhou stranu objektivně vnímám, že umělecké zpracování přináší nebo může přinést či vzbudit větší zájem u širší veřejnosti nejenom u nás ale i za hranicemi. A tak se pro mě v takovém případě stává měřítkem mého pocitu kvalita. V tomto ohledu mě film příjemně překvapil,“ pokračovala Dagmar Raupachová, která je vždy zvědavá, jak její prastrýc ve filmech vypadá. V případě filmu Smrtihlav, který se věnuje i životu samotného Heydricha

"Byla jsem zvědavá na výběr herce - představitele Jana Kubiše, byla jsem zvědavá, jak se tvůrci poperou s nutnou filmovou zkratkou atentátu a neméně zvědavá jsem byla na vykreslení postavy Heydricha. Uvědomovala jsem si, že bude právě u této postavy obtížné nesklouznout ke zjednodušenému pohledu, který bezesporu láká... Byla jsem překvapená, jak dobře se podařilo tvůrcům její rysy vybalancovat,“ dodala Dagmar Raupachová.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy