Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Požár na náměstí ve Dvoře Králové: Plameny se rychle šíří kvůli větru

Zdroj: Facebook.com
požár
Hasiči musí zasahovat na náměstí ve Dvoře Králové. Vzplála tam střecha budovy vedle městského úřadu. Podle hasičů se plameny, které likviduje devět jednotek hasičů, kvůli větru rozšiřují.

„Podle posledních informací se požár rozšířil na několik dalších střech,“ popsala aktuální situaci mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová pro portál TN.cz.

Oheň, který zachvátil střechu budovy hned vedle městského úřadu Dvůr Králové, na náměstí T. G. Masaryka, se snaží hasiči dostat pod kontrolu. Střecha, na které požár zřejmě vznikl, je kompletně zničena.

Hasiči v posledních dnech řešili i požár na Novojičínsku, když oheň v noci na úterý zničil domek v Kopřivnici. Hořet začala dřevotřísková třípatrová novostavba. Hasiči se o požáru dozvěděli hodinu a půl po půlnoci.

„Plameny přeskakovaly na dva moderní a jeden starší sousední rodinný domek. Už při příjezdu hasičů hořela vydatně celá dokončovaná novostavba s mnoha dřevěnými prvky. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě hodiny, dohašování s rozebíráním stavebních konstrukcí jim zabralo dalších několik desítek minut. Museli strhnout přední a zadní štít domu, které hrozily zřícením,“ informoval pro portál mluvčí hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Mohlo by vás zajímat

Další články