Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Zneužili 16letou Gretu Thunberg: Švédský podnikatel na jejím jméně vydělal miliony

+ Dalších 20 fotografií
Útok na Gretu
Greta Thunberg (16) se často ocitá na pranýři odpůrců, kteří ji podezírají, že je jen tváří obrovské mašinerie. Myslí si, že cílem je pouze vydělat co nejvíc peněz. A nejsou daleko od pravdy, tohle se vážně stalo. Jenomže švédská aktivistka o tom vůbec neměla potuchy...

Když se rok 2018 chýlil ke konci a Greta Thunberg (16) už několik měsíců stávkovala za klima, přišel za ní švédský podnikatel Ingmar Rentzhog. Zároveň o sobě tvrdí, že byl jedním z prvních, kdo o snažení mladičké aktivistky řekl světu.

Ingmar tehdy Gretě nabídl, aby se stala tváří jeho společnosti bojující za lepší klima. Měla to dělat zadarmo a odmítla s tím, že chce být nezávislá. A tak se s tím Rentzhog nepáral, vzal její fotky i příběh a vytvořil propagační brožury.

Jeho firma We Don't Have Time AB, kde působí i jako generální ředitel, od investorů podle portálu politico.eu získala 23 milionů švédských korun, v přepočtu téměř 57 milionů korun českých.

Jakmile si Greta uvědomila, co na ni Ingmar ušil, prohlásila: „Nejsem součástí žádné organizace. Jsem naprosto nezávislá. A to, co dělám, dělám úplně zadarmo.“

Proti jednání Rentzhoga se ohradil i Gretin otec Svante Thunberg (50). „Přiznali se k tomu, že to udělali za našimi zády. Greta o tom nevěděla a nikdo neinformoval ani mě, ani její matku,“ řekl zmíněnému serveru. „Nedostala žádné peníze a ani nedostane,“ dodal rázně.

Ingmar Rentzhog se pak bránil tvrzením, že chtěl Gretě pouze pomoct v její snaze. Prý její fotky do prospektů nedal s vidinou zisku. Stav bankovního účtu jeho společnosti ale mluví docela jasně.

Mohlo by vás zajímat

Další články