Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

OH v Brazílii: Sportovce čeká nová disciplína – plavání ve výkalech a zdechlinách! ŠOKUJÍCÍ SNÍMKY V NAŠÍ FOTOGALERII

Takhle by to na OH asi vypadat nemělo.
Zdroj: Twitter.com
+ Další 2 fotografie
Vše by mělo vypuknout v Riu již za pár dní, nicméně přípravy selhávají. Záliv Guanabara, kde budou probíhat vodní sporty, vypadá skutečně katastrofálně. Splašky, odpadky a mrtvá těla - tohle čeká na sportovce!

Asi se nemůžeme divit, že tolik sportovců nakonec do Jižní Ameriky na olympijské hry neodcestuje. Vir zika je totiž nakonec možná to nejmenší, co si můžete z Ria přivést. Největší challenge čeká pravděpodobně účastníky vodních sportů.

Část z nich by se totiž měla konat v zálivu Guanabara a ten opravdu na soutěžení připraven není. Voda je ještě špinavější, než se doposud myslelo. Všude plavou odpadky, splašky a dokonce i mrtvá těla. Nachází se zde i tzv. superbakterie, které jsou imunní vůči lékům a pro oslabeného jedince mohou znamenat i smrt!

„Sportovci ze všech zemí budou doslova plavat v lidských výkalech a riskují, že kvůli mikroorganismům přítomným ve vodě onemocní,“ cituje iDnes.cz lékaře Daniela Beckera, který má zkušenosti s místními chudinskými čtvrtěmi. No bude to velká zkouška pro všechny zúčastněné. Věřme, že nakonec OH neskončí žádnou katastrofou, nicméně zatím vše nasvědčuje spíše opaku…

Související články

Další články