Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Odvrácená strana finanční krize: Řekové hromadně vyhazují domácí mazlíčky na ulici!

Kočky teď v Aténách potkáte všude.
Zdroj: facebook.com
+ Další 3 fotografie
Většina lidí, kteří mají doma nějakého mazlíčka, si pravděpodobně myslí, že by raději sami vyhladověli, než aby ublížili vlastnímu psovi či kočce. Krutá realita v Řecku ale ukazuje, že když dojde na lámání chleba, tak by se většina z nás zachovala přesně naopak.

Ekonomická krize dopadla na Řeky tak tvrdě, že nyní hromadně vypouštějí domácí mazlíčky na ulice, kde je jich ve výsledku ještě mnohonásobně více než dříve. Většina z nich pak logicky umírá na nemoci či naprosté vyhladovění.

Situaci v Aténách se snaží zvrátit Simon Throup, který narůstající problém popsal v rozhovoru pro metro.co.uk.

„Kvůli krizi nedávali Řekové své mazlíčky kastrovat už pět a více let. Nyní je vzhledem k absenci jakýchkoliv útulků vyhazují přímo na ulice.“

Kočky se prý se situací dokáží jakž takž vyrovnat, ale pro psy je to ve většině případů konec.

„Psi se bohužel na město adaptují bez majitelů jen velice těžce a mnoho z nich umírá na žízeň, hlad či nemoci. Pokud je tedy nesrazí nějaké auto.“

Simonovy fotografie, které si můžete prohlédnout v galerii, dokumentují, jak kritická situace nyní v řeckých Aténách nastala. Milovníci zvířat z celého světa se proto snaží dát dohromady v přepočtu zhruba milion korun, který chce Simon využít na pomoc opuštěným mazlíčkům.

Pokud chcete přispět, můžete tak učinit zde.

Související články

Další články