Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Odvolávám, co jsem odvolal: Daniel Hůlka si náhle rozmyslel vracení státního vyznamenání

Odvolávám, co jsem odvolal: Daniel Hůlka si náhle rozmyslel vracení státního vyznamenání
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
procházka nebude
Zpěvák Daniel Hůlka (52) chtěl dnes vracet vyznamenání, které dostal od prezidenta Miloš Zemana. Ten pěvce opakovaně naštval svými výroky na adresu umělců a podnikatelů. Hůlka tak chtěl uskutečnit procházku na Pražský hrad, ke které vyzval i veřejnost a na jejímž konci by vrátil své vyznamenání. Nakonec kvůli vládním nařízením od obojího upustil.

Daniel Hůlka byl dlouhé roky nerozlučným kamarádem Miloše Zemana (76). Zpěvák svého prezidenta maximálně podporoval, jak v kampani na Hrad, tak v osobním životě. Nic ale netrvá věčně a přátelství mezi Hůlkou a Zemanem skončilo. Nutno říct že pořádně bouřlivě.

Zeman se totiž před několika týdny v několika rozhovorech nechal slyšet, že by neschopní podnikatelé měli zkrachovat nebo že umělci tvořili nejkrásnější díla, když byli hladoví. Prezident tak okomentoval vládní nařízení, kvůli kterým je bez práce řada podnikatelů, zpěváků a herců. Právě tato vyjádření byla pro Hůlku poslední kapkou.

Hůlka se pustil do Zemana

Zpěvák tak prezidentovi na hrad zaslal dopis, v němž Zemanovi vyčítá jeho aroganci, sebestřednost a chování k lidem v této těžké době. Na závěr Hůlka připsal, že v reakci na Zemanův přístup hodlá vrátit státní vyznamenání, které obdržel z rukou svého již bývalého kamaráda.

Hůlka zároveň vyzval veřejnost, aby se k němu připojila na procházce na Pražský hrad, kam se hodlal dnes vydat. Na jejím konci chtěl slavný představitel Drákuly vrátit své vyznamenání. Nakonec ale musel od procházky upustit. Vládní nařízení se totiž zpřísnila.

Procházka na Hrad se nekoná

"Jak všichni víme, vláda opět přitvrdila ve svých nařízeních. Jsem rád, když v této době kdokoliv vyjádří svůj nesouhlas s omezováním lidských práv a svobod. Jsem však toho názoru, že účast na veřejných shromážděních se nyní může obrátit proti nám všem. Vzhledem k náladě, která v naší zemi panuje, jsem přesvědčen o tom, že je třeba hledat jiná konstruktivní řešení. Proto jsem se rozhodl zrušit dnešní plánovanou procházku," uvedl Hůlka na Facebooku.

Jak svým fanouškům vysvětlil, procházku z Vyšehradu na Pražský hrad avizoval v době zveřejnění otevřeného dopisu prezidentovi, kdy se ještě lidé mohli relativně svobodně scházet a shromažďovat. "Původním záměrem bylo vytvořit průvod těch, kteří stejně jako já nesouhlasí s jednáním čelních představitelů naší země během tzv. koronavirové krize," ujasnil zpěvák.

Vyznamenání vrátí jindy

"Když vláda přitvrdila, udělal jsem z veřejné procházky neveřejnou a mnoho z vás mi psalo, že se ke mně náhodně připojí. Mezitím vláda opatření opět zpřísnila a já si nemohu vzít na svědomí jakýkoli případný zásah proti lidem, kteří by se ke mně přidali," vysvětlil Hůlka svůj krok. Na vrácení vyznamenání tedy dnes s největší pravděpodobností nedojde.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy