"Nemám dojem, že nastává změna kurzu,“ narážel Seehofer na Merkel. Seehofer ale připustil, že scénář případného odvolání Merkel není na pořadu dne. Pokud ale nebudou dostatečně zajištěny hranice, kudy proudí do Německa stovky běženců denně, obrátí se Bavorsko na ústavní soud v Karlsruhe.

"Ten okamžik ještě nenadešel, ale přijde, pokud se brzy něco nezmění,“ řekl Seehofer o možném vystavení nedůvěry spolkové vládě. Pokud nestanovíme horní hranici pro počet uprchlíků, bude to mít dramatický dopad na naši schopnost integrovat se, na zajištění státních výdajů, na bezpečnost v zemi i funkčnost státní správy,“ dodal Seehofer.

Angela Merkel slibuje, že se výrazně sníží počet nových běženců na území Německa. Nic se ale neděje ze dne na den. Loni přišel do Německa milion migrantů. Za to si vysloužila Merkel silnou kritiku. Vše chce ale prý napravit. Její vláda tak obnovila platnost Dublinského azylového systému a zavedla pohraniční kontroly, které chce prodloužit.

Pohraniční kontroly zavedly i další země. Navíc Rakousko, které leží na trase do Německa, pustí do země jen ty, kteří v ní chtějí požádat o azyl. Tak by mělo letos přijít do Německa mnohem méně uprchlíků.