Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Odvaha i strach, radost i zoufalství: 25 strhujících fotografií zachycujících lidské emoce, díl I.

Brazilský student protestuje proti policejní brutalitě a korupci.
Zdroj: Archiv
+ Dalších 21 fotografií

Článků věnovaných fotografiím dokumentujícím významné události v dějinách lidstva jsme na eXtra měli již několik. Dnes vám však přinášíme kolekci mimořádně povedených snímků zachycujících radost, nevinnost, zoufalství, zvědavost… a v neposlední řadě také touhu změnit svět, kterou v sobě má každý z nás.

Uvidíte tak studenty protestující proti korupci a policejní brutalitě v Brazílii nebo proti komunistickému režimu na náměstí Nebeského klidu. Uvidíte novináře, který neváhal riskovat vlastní život pro záchranu malého dítěte, a chlapce hrajícího na flétnu jedinému posluchači – toulavé kočce. Uvidíte okamžiky plné smíchu, smutku, lásky i nenávisti.

Poselství, které tyto fascinující momentky nesou, je jasné – bez ohledu na to, kým jsme a odkud pocházíme, to jsou emoce, co nás spojuje. Právě emoce totiž lze pokládat za jednu z věcí, které dělají člověka člověkem.

Související články

Další články