Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Nejsem násilník, jsem hodný kluk, vzkázal Krejčíř a pokusil se o útěk z nejstřeženější jihoafrické věznice

Zdroj: NASA
+ Dalších 9 fotografií
Radovan Krejčíř si v Jihoafrické republice odpykává pětatřicetiletý trest za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos. Momentálně musel být okamžitě převezen do věznice s maximální ostrahou, protože se opětovně pokusil z vězení utéct. Krejčíř tohle nařčení ovšem popírá a tvrdí, že on se vždy ve vězení choval slušně a není to žádný násilník.

Informaci o útěku a následném převozu do vězení s maximální ostrahou zveřejnil ve čtvrtek jihoafrický server Timeslive Jihoafrické zdroje hovoří o tom, že je Krejčíř je od 23. června v nejlépe střežené věznici země eBongweni C-Max v Kokstadu.

Odsouzený Krejčíř je ale přesvědčen o tom, že jeho převoz je čistě politický, protože v nejstřeženější věznici nemá takový právnický servis. Dále se brání tím, že do takového typu vězení rozhodně nepatří, protože není žádný násilník a ve vězení se vždy choval slušně.

"Můj pobyt v Kokstadu je zbytečný, nepraktický a je také plýtváním času. Nejsem násilník, nejsem agresivní a je to prostě jenom zneužití moci,“ sdělil Radovan Krejčíř ve svém prohlášení. Jenomže jihoafrické úřady hovoří zcela jinak. Podle jejich informací byl Krejčíř převezen z toho důvodu, že plánoval útěk. Mělo se najít dokonce i oblečení, které bylo označené jako policejní a pomocí kterého měl Krejčíř uprchnout a dopomoct mu k tomu měli podplacení policisté.

Tohle není Krejčířův první pokus o útěk Uprchnout se pokoušel již před dvěma lety v roce 2015.

Související články

Další články