Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

ODS se štěpí! Tuctový předseda Fiala závidí úspěch mladému Klausovi

Zdroj: Facebook.com
ODS by mohla být po sněmovních volbách vlastně spokojená. Druhé místo? To je asi více, než se před volbami čekalo. Jenže tuhle radost kazí doutnající problém. Ten problém se jmenuje Václav Klaus.

Sněmovní volby s obrovským náskokem ovládlo hnutí ANO. Na druhém místě je s velkým odstupem ODS, která získala 11,32 procenta hlasů.

Druhé místo je pro ODS úspěchem. Tipovalo se, že o druhý flek si to rozdají komunisté a ČSSD. Druhá pozice pro ODS je tedy překvapením. Strana se snaží tvářit, že se zbavila zlé karmy z minulosti, kdy její politiku utvářeli Dalíkové, Topolánkové a nebo ženy, které po nocích dřely jako koně a přes den zneužívaly vojenskou rozvědku. ODS samozřejmě ještě očištěná není, staré struktury jsou jen upozaděny. Ale na druhé místo to stačilo.

Strana ale momentálně řeší velký problém. Tím problémem je Václav Klaus mladší, který jde proti programu ODS a vychází mu to. Dostal obrovské množství preferenčních hlasů, i když je euroskeptický, je proti ekonomickým migrantům a vadí mu inkulze ve školství. Nebo ty hlasy dostal právě proto.

Václav Klaus junior je momentálně největší hvězdou ODS, ale názorově tam nepatří. Hned po volbách to je vidět, když se ho současné vedení strany snaží někam zase zastrčit a moc ho neukazovat.

Petr Fiala už přispěchal s prohlášením, že lídrem v ODS je přeci on, a ne nějaký Klaus. Jenže Fiala působí hodně tuctovým dojmem. Je to takový kastrovaný bezkrevný Nečas. Pro voliče není lákadlem. Lákadlem je Klaus junior.

ODS si toto vnitřní pnutí musí hodně rychle vyřešit, jinak stranu čeká hodně složitý podzim.

Související články

Další články