Odpůrce roušek a exprezident Václav Klaus onemocněl covidem-19
Exprezident Václav Klaus (79) onemocněl koronavirem. Bývalá hlava státu se stal jedním z odpůrcům roušek už před nějakou dobou, ale nákaza covid-19 si nevybírá. Na onemocnění upozornil web Lidovky.cz, kterým to potvrdil mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.
Bývalý prezident Václav Klaus se dlouhé měsíce hlásil k těm, kteří odmítají nosit roušky. V úterý odpoledne se ukázalo, že mu vyšel pozitivní test na covid-19. Pro web Lidovky.cz promluvil mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. „Po zhruba půlhodinovém vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici se přesunuje do domácí léčby,“ potvrdil Macinka.
Václav Klaus byl v minulosti pokutován hygienou právě proto, že roušku odmítal nosit. Šlo o jeho říjnový výstup bez roušky před Obecním domem v Praze, hygiena mu napařila pokutu 10 000 korun. Bývalá hlava státu se pak obrátila na právníka s tím, že jde o diskriminaci a správní řízení proti jeho osobě by mělo být zastaveno.
Bobina terčem nechutného podvodu: Kráska je připravena na soudní bitvu
Související články

Mrazivá vzpomínka: Karel Gott měl krátce před smrtí vizi, předpověděl koronavirus?

Povinné testování ve firmách začíná, na kontrolu může dorazit hygiena

Ostrý kritik Babiše MUDr Jan Hnízdil: Premiér se bojí o sebe. Nesmíme psychopatům dovolit naši zkázu

23 jmen, která nahradí Zemana: Andrej s Monikou, Dominika Gottová nebo Tomáš Ortel



















































