Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Odporný útok v Praze: Jakub se vedl s přítelem za ruku, brutálně je zmlátili

(ilustrační foto)
Zdroj: Pixabay
Rašínovo nábřeží

Skupina mužů napadla na Rašínově nábřeží homosexuály. Prý se jim nelíbilo, že se drží za ruce. Jeden z mužů mohl skončit s otřesem mozku. Poicie po útočnících pátrá.

V Praze surově zmlátila skupinka mužů gaye

Dva muži, kteří se ve 21. století drží za ruce. To se zdálo nepřípustné skupině sedmi nebo osmi mladíků v Praze na Rašínově nábřeží. Ti surově napadli tři muže, z nichž dva tvoří pár. Útočili na hlavy, obličeje, nos i zuby. Policie po výtržnících pátrá a vyslýchá svědky.

"Skupinka asi sedmi či osmi mladíků napadla na Rašínově nábřeží druhou skupinku, která byla menší. Došlo ke konfliktu, následně to poškození ohlásili na policii,“ sdělil mluvčí policie Jan Rybanský pro iDnes.

Prague Pride má smysl

Jeden z napadených, šéfredaktor časopisu Lui Jakub Starý, se k celé situaci vyjádřil na svých sociálních sítích.

"Nikdy by mě nenapadlo, že budu tyhle řádky psát, nicméně stalo se. Včera večer jsme byli s partnerem a pár kamarády v centru Prahy napadeni skupinou mladých Čechů. Důvod: drželi jsme se s partnerem za ruce. Slovní ataky vyústily ve rvačku, kterou jsem nejvíc odnesl já a Pavel," popsal poškozený Jakub.

"Mám vyražený přední zub, pohmožděniny na hlavě a modřiny po těle. Do Pavla na zemi kopalo několik týpků, má výrazně viditelné pohmožděniny na hlavě a řekl bych, že měl štěstí, že neskončil s otřesem mozku. Nebo hůř. Miloš dostal pěstí do obličeje, vyvázl s krvavým nosem," podělil se o svůj hrůzný zážitek a dodal, že Prague Pride má smysl, už jen kvůli tomu, aby veřejnost přijala homosexualitu jako něco normálního.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy