Nedělní setkání s přáteli se pro studenta z Brna v několika minutách proměnilo v potupné peklo. Z nepochopitelných důvodů se stal terčem nenávisti barmanky z podniku poblíž centra moravské metropole, kde chtěla skupina přátel strávit několik desítek minut.

Zatímco všem ostatním servírka objednávku přinesla, mladého muže, jehož otec pochází z Angoly, ponechala rovných dvacet minut bez povšimnutí.

„Kamarádi si dali pivo, já jsem si objednal perlivou vodu. Jenže jsem ji jako jediný nedostal, a tak jsem se zeptal, co se děje,“ popsal student pro eXtra.cz. „Začala nevybíravě mluvit o imigrantech, řekl jsem, že jsem se v Česku narodil a nechápu, proč se takto ke mně paní chová. Jako odpověď jsem dostal, že když jsem se tady narodil, můžu tady taky chcípnout,“ dodává mladý muž, který se z incidentu nemůže vzpamatovat, s tím, že to je za necelý měsíc už podruhé, co se mu něco podobného stalo.

Podle svědků servírka u baru poté prohlašovala, že volila Miloše Zemana (73) a je rasistka. Parta přátel se jí snažila vysvětlit, že její chování je nepřípustné. Místo konstruktivní odpovědi na ně byla přivolána policie, která skupině doporučila, aby se do podniku už nevracela.

Někteří z hostů se studenta zastali, jiní se naopak přidali na stranu barmanky. „Jeden muž mi řekl, ať už jdu do p**e. Očividně nechápal, že se jenom bráníme slovním útokům, které jsme nevyprovokovali,“ svěřil se mladík.

„Je mi z toho hlavně strašně smutno. V roce 2018 nemohu jít v klidu po městě, aniž by se tohle dělo,“ řekl pro eXtra.cz závěrem.

Redakce eXtra.cz se pokoušela kontaktovat zástupce inkriminovaného podniku. Jediný veřejně dostupný kontakt je však pouze na sázkovou kancelář, která má v hospodě pobočku. Její zaměstnanec nám řekl, že má od manažera zakázáno předávat na něj telefonní číslo.